Експерт повідомив, які цінові сюрпризи слід чекати на продукцію села

logo


Які цінові сюрпризи слід чекати на продукцію села

Продукти на ринку у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Продукти на ринку у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Цього року на Львівщині не слід очікувати різкого коливання цін на сільськогосподарську продукцію.

Про це 14 липня у коментарі IA ZIK зазначив експерт з аграрних питань Іван Стефанишин.

За його словами, зараз на ринку спостерігається певна тенденція до зниження цін.

«Досить суттєво знижуються ціни на борщовий набір. Розпочинається сезон збору овочів. Але зросла собівартість продукції для виробників. Рік видався складний щодо захисту рослин від шкідників і хвороб, тому використано більше ресурсу. Тому чекати різкого зниження цін не варто, це не буде вигідно виробнику. Якою саме буде ціна, регулюватиме ринок – попит і пропозиція», – зазначив І.Стефанишин.

Експерт прогнозує, що якість продукції цьогоріч буде гірша. «Це пов’язано з погодними умовами, пошкодженнями і шкідниками. Якісного продукту буде небагато», – зауважив він.

На думку І.Стефанишина, різке підвищення цін на продукти навряд чи відбудеться, оскільки купівельна спроможність людей не є висока.

«Можливі коливання у межах 5-10% від нинішньої ціни», – прогнозує експерт.

З його слів, зараз в області суттєво впала ціна на часник. Є досить велика пропозиція цього овочу місцевого виробництва та виробників із Херсона.

«Ціна часнику весною була 120 грн за кілограм. Зараз масово пішов часник українського виробництва. Ціна становить 40-60 грн. Вартість різко впала через насичення ринку. Проблема буде в іншому. Зараз він є. Але ближче до зими, коли виникне тема зберігання, а часник потребує температурного режиму 5 градусів тепла, буде проблема ціни зимового та весняного періоду», – пояснив І.Стефанишин.

Експерт підкреслює: сільгоспвиробники вирощують достатньо продукції, але проблемним залишається її зберігання до наступного врожаю.

«Проблема була і залишається у тому, що приватний сектор не готовий до зберігання продукції. Ця проблема є щорічна, вона повторюється. Немає інфраструктури для зберігання продукції. Тому виникає питання підвищення ціни. Населення в Україні вирощує 176 тис. тонн часнику, а споживається 46 тис. тонн. Причина не у виробництві, а в тому, що не вирішується проблема заготівлі, зберігання. Те саме по інших видах продукції – є перевиробництво, але немає можливості зберегти її до нового врожаю», – пояснив І.Стефанишин.

Щодо круп, зауважив експерт, тут Львівщина залежна від інших областей.

«Зерно з області в основному йде на продаж у сировинному варіанті. Наші переробні підприємства торік отримали на переробку 11 тис. тонн зерна із 1,3 млн тонн. Не розвивається база переробки, тому залежимо від інших областей, які і будуть диктувати ціну. По гречці ситуація буде трошки легша, бо більше посіяли, але ще треба її зібрати», – зазначив він.

Щодо цукру, за словами І.Стефанишина, зважаючи на посівні площі цукрового буряка, проблем не буде. З його слів, споживання цукру впало. Про це свідчать дані роздрібної торгівлі.

Наталія Шутка, IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.