Хто живе в Домівці врятованих тварин у Львові, – ФОТО, ВІДЕО

logo


Усередині зустрічаємо волонтерів Ореста Залипського та Назара Дулиша за роботою – хлопці будують новий вольєр для котів, яких тут назбиралось більше десятка. Орест люб’язно погоджується розповісти детальніше про усіх мешканців Домівки.

Читайте також: 9 зоокутків у Львові та області, про які ви могли не знати, – ІНТЕРАКТИВНА МАПА

“Домівка виникла у липні минулого року – скоро буде рік. Все почалося з коня Орлика і двох кіз. Потім кількість врятованих тварин збільшувалася, зараз маємо більше сотні тварин – це і вовки, і лисиці, і єнотовидні собаки, звичайні собачки і коти, багато птахів, фретки кролики…”, – пояснює зоозахисник.

Із 1 січня 2019 року Домівка офіційно працює як зоологічний відділ РЛП “Знесіння”, також від Львова цього року поступило 100 тис. грн на харчування тварин. У місті обіцяють також дати грошей на 14 нових вольєрів та оплату ветеринарних послуг. Зараз усі вольєри працівники Домівки будують власноруч, з матеріалів, придбаних за волонтерські кошти.

На базі зоовідділу працює п’ятеро людей – 3 хлопців і 2 дівчат, які щодня годують тварин і прибирають вольєри. На вихідних або після роботи у Домівку приходять волонтери, які допомагають доглядати за “місцевими мешканцями”.

Птахи

У першому вольєрі, одразу при вході у Домівку розмістилися галка, два грачі та сорока. Цих птахів знайшли з поламаними крилами, тож вони вже не зможуть літати. Маленька сорока ще має шанс повернутись у природу, коли трохи підросте.

Фото: 032.ua

У іншому вольєрі – група цесарок і фазанів, які раніше жили у фермерів, що планували розводити цих птахів, але потім відмовились від цієї ідеї, так само як і від птахів.

Фото: 032.uaФото: 032.ua

Окремий вольєр відвели для сови Соньки – її забрали разом з поліцією у браконьєра, який намагався продати птаху на ресурсі OLX. Зараз вона мешкає у Домівці.

У окремих клітках – маленькі совенята. Коли вони підростуть і  навчаться полювати, їх повернуть у природнє середовище, щоби збільшувати популяцію вухатих сов в Україні.

Домівка стала прихистком і для декоративних голубів, яких раніше експлуатували у центрі Львова: туристам пропонували за гроші сфотографуватись із голубом, а щоб він не полетів геть, йому підшивали крила та навіть розмальовували хвости.

Фото: 032.ua

Можна побачити у зоокутку і кількох боривітрів. Усі пташки потрапили сюди маленькими і кожен з них має якусь травму. Трьох з них випустять у природу, коли вони підростуть та підлікуються. А ось один – залишиться тут назавжди, оскільки має пошкоджену лапу, а для полювання хижим птахам потрібні обидві лапи.

Фото: 032.ua

Лелеки

Просто по двору гуляє семеро лелек: чотирьох із них підкинули під ворота Домівки у пакеті. Загалом, усі бузьки мають проблеми з крилами, літати може лише один – на невелику відстань з одного кінця двору до іншого.

Фото: 032.ua

Із карантину нещодавно перевели півторамісячного лелеку. Його знайшли на Самбірщині: гніздо розвалилося і лелеченята випали, вижив лише один. Зоозахисники сподіваються, що уже до осені він зможе полетіти, бо йде на поправку.

Фото: 032.ua

Читайте також: Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова

Лиси