Як у Львові екологічно позбутися старої техніки

logo


13

Мабуть, у кожного вдома є старий системник чи холодильник, які давно віддали богові душу. Якщо викидати таке просто на смітник не піднімається рука (все-таки це створить мініатюрну екологічну катастрофу), то пропонуємо вам адреси та контакти підприємств, які приймають великогабаритну техніку та відходи електроніки.

У Львові є два місця, де приймають таку техніку:

ПП “Екотех Україна”. Вулиця Зелена, 149, офіс 149.Телефони: +38 (032) 245-26-89 та +38 (067) 850-03-23.ФОП Дубровська.Телефон: 277-77-78.Якщо здати техніку сюди, можна отримати знижку в цьому інтернет-магазині.

Начальник управління екології та благоустрою Львівської міської ради Андрій Галушка розвповів виданню Tvoemisto.tv, що, зателефонувавши в один з цих пунктів приймання, можна домовитись, аби до вас додому приїхали та забрали стару техніку. Найчастіше підприємства збирають кілька заявок, щоб приїхати до всіх в один день.

“Якщо техніка потрапляє на смітник, вона їде на полігони, де після окислювальних процесів небезпечні речовини вивільняються й забруднюють середовище”, – каже Андрій Галушка.

Також він додає, що правильне розкомплектування та утилізація дозволяють зменшити місце, яке займатиме стара техніка на полігоні.

Найважливіше здавати холодильники. Особливо, коли вони доволі старі, адже вони містять небезпечні речовини. Багато свинцю є у телевізорах та комп’ютерах. Крім того великогабаритною технікою вважають праски, принтери, чайники і т.д.

“Після отримання на утилізацію великогабаритної техніки, її розкомплектовують, ділять на безпечну  (вторсировину) та небезпечну частину, яку передадуть на знешкодження спеціалізованим підприємствам”, – зазначає Андрій Галушка.

Додамо, що Львів долучився до світової ініціативи Zero Waste. У місті починають розробку Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки.  Для цього планують залучити міжнародних експертів та фахівців міст-партнерів.

Zero Waste передбачає перехід від управління відходами до управління ресурсами. Тому перевагу надають запобіганню утворенню відходів, роздільному збору сміття та повторному використанню товарів.

Читайте також:

В ЛМР почали думати, як правильно використовувати сміття

У Львові підвищать точність відслідковування громадського транспорту

Львів — один з найдешевших у світовому індексі вартості життя Numbeo