Яким буде новий коворкінг для молоді – “Молодвіж Центр. Львів”, – ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

logo


Зазначимо, що вхід на перший поверх оснастять пандусом. Також для людей з обмеженими можливостями планують облаштувати ліфт на -1 поверх.

Простір буде абсолютно відкритим. Є місця без попереднього бронювання: лаунж-зона і кафетерій. Для проведення тренінгів та інших заходів в конференц залах потрібно буде обов’язково зареєструватися та узгодити тематику із адміністрацією. Тобто за календарем плануватимуть події, які мають відбутися в стнінах Молодвіжу.

На перших етапах бронювання відбуватиметься в телефонному режимі або через соціальну мережу Фейсбук. Згодом планують створити сайт, на якому розмістять сервіс онлайн-реєстрації.

Для чого такий центр місту?

Точної стратегії і візії наразі немає. Як пояснив Олег Малець, це питання обговорюватимуть з тими людьми, хто працюватиме в центрі, а також з наглядовою радою.

“Молодіжний центр, оскільки там буде багато класних молодих людей, створюватиме атмосферу хорошого нетворкінгу. Є підтримка від представників місцевої влади, ми з свого боку, студентської ради, забезпечимо молодіжний центр класними і енергійними людьми. Які будуть чілитися кожен день і проводити гарні і масшабні заходи,” – зазначив студентський мер Львова Олександр Николяк.

Акцентуючи увагу на проведеному дослідженні і думках молоді, дійшли до висновку, що “Молодвіж Центр. Львів” на перших кроках діятиме у таких векторах:

Реалізація ініціативи Unicef “Громади, дружні до дітей та молоді”

“Минулого року ми прийняли стратегію план дій на два роки реалізації ініціативи Unicef, відповідно до якої були закладені проекти, які мають реалізовуватися саме в цьому центрі,”-розповів Олег Малець.

Отже, цього року планують втілити такі проекти:

Фестиваль поваги та довіри;
Школа прав людини;
Молодіжний медіа-ресурс;
Національна платформа мобільності;
Проведення молодіжних сесій міської ради;
Молодвіж 2019.

Загалом, ці проекти входять в два напрямки ініціативи Unicef “Громади, дружні до дітей та молоді” – право на визнання та повагу і справедливе ставлення, а також право бути почутим.

Мережування молодіжного середовища міста

За словами Олега Малеця, в цьому питанні “Молодвіж Центр. Львів” відіграватиме роль третьої сторони, секретаріату чи координатором, який буде збалансовувати лідерство, щоб у когось не виникало домінантного положення. Адміністрація займатиметься файрейзингом і питаннями консультаційними, вирішуватимуть якісь конфлікті ситуації. Також буде базуватися на інклюзії, доступу всіх можливих груп населення до діяльності системи.

Розвиток “соціальних ліфтів” у місті

Основні напрями:
неформальна освіта – програми стажування, підвищення потенціалу і тому подібне;
культурно-просвітницька робота (за дослідженнями саме через нею у громадський сектор потрапляє найбільше людей);
волонтерство — людей набиратимуть спочатку на начання, а тоді вже реагуватимуть на потреби.

Отже, молодіжний центр допоможе людям рухатися як в громадському секторі, так і в бізнесі та політиці.

Табу у “Молодвіж Центр. Львів”

Хоча двері молодіжного центру відкриті для всіх, проте є декілька обмежень на заходи:

Молодвіж позиціонує себе як аполітичний. Тобто будь-яка політична агітація, а також використання приміщень під молодіжні політичні крила заборонено. Мету заходу потрібно вказувати при оренді конференц залу, адміністрація не допускатиме надання приміщень для політичних подій. А якщо після проведення організацією якогось заходу випливе скандал, то вдруге провести подію ця організація в стінах центру не зможе.
Розглядають можливість функціонування центру в темну добу. Проте приносити з собою алкоголь на територію центру, а тим більше розпивати спиртне в стінах молодвіжу — сурово заборонено.

“Періодично можливо відбуватимуться “патюні” (вечірки – ред.), адже нічне життя також важливе для молоді і його треба правильно та культурно розвивати,”- зазначив проектний менеджер КУ “Інститут міста” Олег Малець.

Коли відкриття?

Точної дати відкриття не називають, проте запевняють, що центр запрацює навесні.

“Не питання в стінах, бо ці стіни формуватимуть люди. Що означає це відкриття? Це якісні, сучасні меблі, сучасна техніка, класний дизайн, класний контент, класні люди, які будуть там працювати і будуть таким якорем, для всіх. Ми створюємо комунальну установу, щоб це було не просто приміщення, а інституція, яка матиме змогу подаватися на гранти, брати участь в навчальних програмах і бути максимально гнучкою. Таким, щоб цей простір насправді працював,” – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. 

Візуалізацію для матеріалу надав Олег Малець.

Повне аба часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.