Яким може бути пам’ятник Йогану Зегу у Бориславі: проєкти-фіналісти

logo


МІСТО

Пам’ятник встановлять на вулиці Шевченка в районі будинку №12

Фото ілюстративне: Микита Печеник

У Бориславі відбулось перше засідання комісії з визначення кращої концептуальної пропозиції спорудження пам’ятника Йогану Зегу у місті.

Під час першого етапу конкурсу комісія перевірила відповідність поданих проєктів умовам і вибрала кращі пропозиції.

Ми зібрались, щоб дати оцінку поданим пропозиціям щодо спорудження пам’ятника відомому бориславцю, досліднику бориславської нафти, засновником і власником патенту технології її рафінування. Усі ідеї є безумовно гарними, в кожній є щось особливе, оригінальне, притаманне саме нашому місту. Та все ж ми повинні обрати кращу концепцію, якою будемо пишатись, – зазначив міський голова Ігор Яворський.

Загалом на конкурс було подано 4 проєкти, які представив головний архітектор міста Тарас Баумкетнер. Із них обрали два – проєкти № 042021-1 та № 042021-3. До останнього з них члени комісії запропонували внести доповнення, додавши табличку-патент, змінивши форму гасової лампи та доповнивши скульптуру елементом підсвітки.

На жаль, ми дещо обмежені умовами, які прописані в проєкті, затвердженому технічним секретаріатом, тому висота пам’ятника не може перевищувати 1,5 метри, – зазначив автор проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі і України» Лев Попель.

Надалі автори відібраних проєктів повинні представити готові моделі пам’ятників та візуалізацію об’єкту. Впродовж тижня після цього міні-скульптури будуть експонувати у приміщенні Бориславської міської ради. Остаточне рішення комісія конкурсу ухвалить на другому засіданні.

Остаточне ухвалення рішення про переможця Конкурсу здійснюватиметься на другому засіданні конкурсної комісії.