Кам’яницю на Дорошенка у Львові реставруватимуть понад два роки

logo


За оновлення фасаду будинку з колонами на вулиці Дорошенка, 19 у Львові візьмуться цього року, однак фірма підрядник закінчить ремонтні роботи наприкінці 2021 року.

Роботи виконуватиме ТзОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-реставрація». Оновлення обійдеться міському бюджету у майже три мільйони гривень. За ці гроші мають реставрувати фасад будинку, шість алегоричних скульптур, які втратили чимало елементів. А також віконні рами, огорожі балконів, в’їзну браму та маскарон при вході.

«Це була така ініціатива управління, оскільки цей будинок має дуже цінні скульптури. Будинок дуже гарно репрезентує вулицю Дорошенка, і ми запропонували з місцевого бюджету відреставрувати цей будинок. Насправді це дуже цінна пам’ятка з дуже гарним скульптурним декором, який є на фасаді тієї пам’ятки», – розповіла в.о. начальниці управління охорони історичного середовища Маріанна Мороз.

Кам’яницю збудували у 1909 році для банкіра Едварда Ландау на місці знесеної 3-поверхівки. Автор проекту ‒ архітектор Володимир Підгородецький. Будинок є пам’яткою місцевого значення.