Кидайте шашлики та йдіть захищати жінок. Львівщина стала третім регіоном Західної України, яка зобов’язала стати на облік чоловіків, котрі прибули з чужих областей

logo


image

Подія: Чоловіки, віком від 18 до 60 років, які прибули у Львівську область із початком війни, повинні прийти у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки і стати на військовий облік. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Деталі та коментарі: “Громадянам України чоловічої статі, віком від 18 до 60 років, які прибули на Львівщину у зв’язку з евакуацією із зони бойових дій та інших населених пунктів, не пізніше 24 годин після прибуття необхідно з’явитися у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у Львівській області для взяття на військовий облік”, — ідеться у повідомлення мера. Також Андрій Садовий наголосив, що це наказ Львівської обласної військової адміністрації, а в період воєнного стану накази військових адміністрацій обов’язкові до виконання.

Львівська область стала третьою з-поміж регіонів Західної України, яка взялася за тимчасово переміщених чоловіків. Першою це зробило Закарпаття ще 27-го лютого. “Ми на Закарпатті надаємо прихисток і максимально допомогаємо сім’ям, а чоловікам надаємо вибір — або повернутися до місць проживань і записатися там до територіальної оборони, або патрульні поліцейські будуть виявляти таких чоловіків і вручати їм бойові повістки, — повідомив у Facebook голова обласної військової адміністрації Віктор Микита. — Якщо вони ухилятимуться, то за це передбачена кримінальна відповідальність. Упевнений, що у той час, коли закарпатські сини та доньки борються з ворогом на усій лінії фронту, чоловіки, які вимушено перемістилися з гарячих точок, з честю захищатимуть від ворога нашу область та свої сім’ї”. Першого березня мер Iвано-франківська Руслан Марцінків також дав 24 години гостям-чоловікам для того, щоб стати на військовий облік.

Нагадаємо, що в соцмережах мешканці західних регіонів жалілися на те, що прибулі з чужих областей чоловіки провадили розкішний спосіб життя, а інколи у своїх приватних розмовах висловлювали прихильність до Володимира путіна та Рамзана Кадирова.

За інформацією речниці Верховного комісара ООН у справах біженців Шабіа Манту, за перші шість днів після початку повномасштабного вторгнення Росії з України до сусідніх країн виїхали 835 928 людей. Водночас в Укрзалізниці з посиланням на дані ООН повідомили, що починаючи з 22 лютого Україну залишили майже 900 тисяч людей, з яких понад 50 тисяч — іноземці. Водночас, як інформує Держприкордонна служба України, після початку війний аж 90 тисяч українців не побоялися повернутися до рідного краю.