Кому належить ринок автомобільних перевезень у Львові, – МАРШРУТИ, КОМПАНІЇ

logo


Ситуація на ринку автомобільних перевезень у місті Львові змінюється щи не щомісяця, тому кореспондент сайту 032.ua вирішив зібрати актуальну інформацію про те, які підприємства обслуговують автобусні маршрути та кому належать ці компанії.

У відповідь на інформаційний запит 032.ua до управління транспорту Львівської міськради, ми дізналися, що міські автобуси обслуговує чотири приватних перевізники та один комунальний. Разом із тим, у Львові склалася ситуація, коли низку маршрутів не обслуговує жоден перевізник, а деякі – за тимчасовими договорами різні підприємства. Далі – детальніше про кожне з них.

ЛК АТП №1

Найбільшим “гравцем” на ринку залишається комунальне підприємство АТП №1, яке обслуговує автобусні маршрути: №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32,  ,45, 46, 47А, 52, а також по тимчасовому договору – маршрути №8А, 18, 19,36А, 37, 40, 49.

За останні кілька років підприємство придбало велику кількість нових сучасних автобусів у лізинг, зокрема, 100 МАЗів та 50 “Електронів”, чим суттєво поліпшило комфортність перевезення на багатьох маршрутах.

Належить Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1 Львівській міській раді, а його керівником є Орест Хамула.

Орест Хамула / Фото: прес-служба ЛМР

Раніше Орест Хамула працював головним бухгалтером у банку «Надра» і «Карпати». Був радником Голови правління ПАТ «Укргазпромбанк», директором відділення «Львівська регіональна дирекція ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк”; працював заступником директора з економіки та фінансів ЛК «АТП № 1». За освітою – економіст.

Згідно з декларацією за 2018 рік, йому належить 50% компанії ПП “Солтекс СМФ”, яка займається торгівлею автомобілями та легковими автотранспортними засобами. А його дружині – Любові Хамулі належить 50% ПП “Промоція” із статутним капіталом у розмірі 10 грн, яке займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Читайте також: Пам’ятка на Русових: що відомо про реставрацію найстарішої вілли у Новому Світі

ПАТ “ЛЬВІВСЬКЕ АТП-14630”

Це підприємство перевозить львів’ян на семи маршрутах: №15, 21, 23, 26, 31, 42, 44.

Історія “ЛАТП-14630” бере початок із 1966 року: тоді підприємство називалося “Львівське АТП-13121” і обслуговувало міський автобусний парк, який налічував 173 автобуси. Сучасна назва була зареєстрована 1997 року, і зараз її засновниками є 829 акціонерів. Сама компанія зараз здійснює міські, приміські та міжнародні перевезення.

Читайте також: Львів’яни вимагають повернути трамвай на Погулянку

Кінцеві бенефіціарні власники – це Володимир Євгенович Хома, а також Абдурахмонов Зійоїдін Абдусаттарович, Аллокулов Абдурахмон Абдуллажонович і ще троє громадян республіки Узбекистан. Уже шість років компанією керує Кузбит Степан Зіновійович.

Один із бенефіціарів – Володимир Хома – є директором та співзасновником компанії “ХоСаРо”, основний вид діяльності якої – будівництво житлових і нежитлових будівель; підписантом компанії “Укрінвестбуд”, належить до засновників компаній “Бізнес Центр “Український капітал” (Львів) та “Міра-Капітал” (Київ).

ТОВ “Успіх БМ”

Зараз ТОВ “Успіх БМ” обслуговує три автобусні маршрути у Львові –  №38, 51, 53, а також має укладений тимчасовий договір по маршруту №48.

За даними ЄДР, цей перевізник на з’явився на ринку наприкінці 1999 року, серед засновників вказані: Юрій Мельник, який уже 9 років є керівником компанії, Володимир Іськович та Андрій Завербний. Що цікаво, торік у ЄДР було вказано сімох засновників підприємства, кожен із яких має інший бізнес.

Наприклад, Юрій Мельник входить до переліку співвласників підприємства, що спеціалізується на діяльності таксі у Львові – ТзОВ “Вікторія К”.

Юрій Мельник, фото: dailylviv

Андрій Завербний є співзасновником та керівником компанії ТзОВ ВКФ “Картель-Люкс”, основний вид діяльності якого – це пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення; одноосібним власником ТзОВ “Львівська правнича компанія”, основний вид діяльності якого – це сфера права; бенефіціаром ТзОВ “Будівельна компанія “Трансінвестпроект” із міста Бориспіль Київської області, основний вид діяльності якого – це консультування з питань комерційної діяльності й керування; ТОВ “УКР-ТРАНС-БУД” (діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії і надання послуг технічного консультування в цих сферах), ТЗОВ “ПГС ДНІСТЕР РЕСУРС” (добування піску, гравію, глин і каоліну).

Інший співвласник компанії “Успіх-БМ” – Володимир Іськович свого часу був власником ПП “АВАЛОН”, яке здійснювало пасажирські перевезення, але припинило свою діяльність. Окрім цього, він є одним із засновників ТзОВ “Грілекс”, основний вид діяльності якої – це оптова торгівля іншими товарами господарського призначення.

ТзОВ “Фіакр-Львів”

Станом на нині, ТзОВ “Фіакр-Львів” обслуговує у Львові такі маршрути – №13, 17, 22, 24, 34, 39, 41, 43.

За даними ЄДР, засновником компанії є Роман Михайлович Левик, а керівником – із серпня 2018 року  – Микола Іванович Шкурган. Як раніше повідомляв 032.ua, Микола Шкурган із 2006 по 2010 рік був начальником управління транспорту у Львівській міськраді.

Микола Шкурган/ Фото із його сторінки у Facebook

Очільник компанії є також співзасновником ТзОВ “Фіакр-Таксі”, що надає послуги таксі у Львові, і компанії “ЛЕО-НЬЮ”, основний вид діяльності якої – у сфері ресторанів та надання послуг мобільного харчування. На минулих виборах до Львівської міської та обласної рад у 2015 році, Роман Левик балотувався від партії “Наш край”, але не пройшов.

Читайте також: Роботи львівського скульптора прикрасять громадські простори в Китаї, – ФОТО

ТзОВ “Міра і К”

Ще сім маршрутів у Львові належать перевізнику ТзОВ “Міра і К” – це маршрути №7, 8, 11, 14, 25, 27, 33.

За даними ЄДР, співзасновниками компанії “Міра і К” у Львові є Іван Велійка (також керівник і підписант) та Тарас Хома. З’явився перевізник на ринку у 2002 році.

Іван Велійка відомий і як Голова Асоціації перевізників Львівщини, куди входять 17 компаній-перевізників, які здійснюють свою діяльність у Львові та області. Окрім цього, він є співзасновником ТзОВ “Львівське автотранспортне підприємство 24662”, яке надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно; ПП “Техносервіс і К” (Городок), яке займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; ПП “АС-АВТО-ТРАНС” (Жидачів), яке займається допоміжним обслуговування наземного транспорту.

Іван Велійка/ Джерело фото: Ігор Стукалець у cоцмережі Facebook

Інший бенефіціар компанії “Міра і К” – Тарас Хома, є співзасновником та/або керівником низки компаній, як-то: ТзОВ “Інвест Буд Девелопмент” (організація будівництва будівель) та ТзОВ “Західний регіональний сервісний центр” (діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах).

Читайте також: В Україні відтермінували введення санкцій для власників “євроблях”

Які маршрути не обслуговують і що з цим робитимуть?

Не обслуговуються жодним перевізником маршрути №12, 30, 35, 36, 50, 54, які не пройшли конкурс на визначення автомобільного перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Львові 26 жовтня 2018 року.

Станом на нині, управління транспорту оголосило повторний  конкурс на визначення автомобільного перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Львові на автобусні маршрути №8А, 12, 18, 19,30, 35, 36, 36А, 37, 40, 48, 49, 50, 54.

Заявки на участь приймають до 3 червня 2019 року, а сам конкурс планують провести 20 червня цього ж року.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав