Культурні події на вихідних у Львові

logo


Львів’ян запрошують 26 листопада на фільм «Жива», який презентуватимуть у «Планеті Кіно». Це екранізація реальної історії простої українки Анни Попович з Надвірної, яка співпрацювала з повстанцями, перетерпіла страшні жахіття і не втратила любові до життя та людей. Стрічку відзняв львівський режисер Тарас Химич, що два роки мав можливість слухати ці історії і дивуватися стійкості українців.

«Мене зачепила людська сторона тої історії. Не мілітарна, не політична, не протистояння, а проста жіноча історія, яка несподівано розвивається і, здається, що такого просто не може бути», ― розповів режисер стрічки «Жива» Тарас Химич.

Пам’ять жертв голодомору вшанують музикою Густава Малера 26 листопада у Львівській філармонії. Там зазвучить симфонія «Воскресіння». Дилема життя і смерті відіб’ється в хоралах від Галицького камерного хору та прозорій грі Симфонічного оркестру філармонії. Диригуватиме на концерті американський маестро українського походження Теодор Кучар, що у минулому сезоні диригував більш, аніж 30-ма оркестрами світу.

«Тема, яка стосується, може, не тільки України, конкретного випадку, а й цілого світу. Суть життя, суть голоду. Адже від голоду кожен день помирає сотні, а, може, й тисячі людей і дітей», ― зазначив директор філармонії Володимир Сивохіп.

У театрі «І люди, і ляльки» готують прем’єру «Ось і Ась». Акторка Надія Крат написала п’єсу за казкою Степана Васильченка, яку той створив майже століття тому. Вистава ― про довірливого козака Ося та хитрого москаля Ася. Два роки театрали виношували ідею постановки, і от народилася свідома робота ― реакція на сьогодення, Майдан та війну. Виставу для сімейного перегляду презентують 26 листопада.

«Як історія повторюється, воно йде. І ми маємо зробити висновки: наскільки маємо власну ідентифікацію. Хто ми, хто ми?», ― поділився директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.

Сімейний фестиваль «Червоні носики» запрошує 27 листопада до Палацу мистецтв. У неділю на всіх чекатимуть майстер-класи, квести, танці, забави з клоунами та аніматорами. Благодійна пожертва за вхід ― 100 гривень за дитину, та 150 ― за двійко малюків від сім’ї. Кошти збирають на оновлення відділення гематології та інтенсивної хіміотерапії у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.

«Весь простір перетворити на приємний для дитини: це і навігація, і дружній вхід, і дружня рецепція. Ну, й звичайно, рідні дитячі атрибути: меблі, кольоровий розпис стін», ― пояснила директор БФ «Запорука», який організовує фестиваль, Ярина Хомцій.