Львів’янин вимагає у чиновників оштрафувати перевізника за неякісне надання послуг

logo
118483_lviv_janin_vimagae_u_chinovnikiv_oshtrafu.jpeg


92818006Львів’янин Ігор Стукалець звернувся до управління транспорту Львівської міської ради з вимогою змусити перевізника сплатити передбачений договором штраф за недостатню кількість автобусів на маршрутах та невиконання рейсів. Відповідну заяву в управління було направлено ще 27 червня. Відповіді Ігор Стукалець чекає досі. «Чекаю відповіді на заяву ще цей тиждень. Даю скидку на затримку пошти. Іноді на запит доводиться чекати до 10 днів. Вони зазвичай відписують в передостанній день терміну», – розповів Форпосту небайдужий львів’янин.

«Впевнений на 99,99%, що перевізник не сплатить передбачені договором штрафи. Відомо, що умовами нових договорів, укладених з двома перевізниками Львова передбачено штрафні санкції за недостатню кількість автобусів на маршрутах та невиконання рейсів. Фактів, які підтверджують такі порушення, є чимало. Вони офіційні та відкриті для доступу громадськості, тим більше для замовника послуг (управління транспорту ЛМР).

20643949 1469590039753822 967284927 nАле чи вистачить «політичної волі» в управління транспорту, щоб змусити перевізника сплатити штраф? На прикладі роботи одного маршруту, на який чимало скарг від пасажирів, перевіримо, наскільки готові сторони виконувати підписані ними зобов’язання», – пояснив Ігор Стукалець.

Чоловік розповів, що спочатку подавав запит на отримання звітів із Львівавтодору про роботу автобусів на маршрутах. «Вибрав конкретний маршрут, яким користуюся, проаналізував його роботу, звів у таблицю і надіслав до управління транспорту. Це дані офіційні і достовірні», – зазначив Ігор Стукалець. Зокрема, у заяві, яку чоловік направив до Львівської міської ради йдеться:

20646084 1469590073087152 1991467703 n«Відповідно до пункту 2.2.2.4 Договору 5А/Т про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування від 25.04.2017 р., укладеного між управлінням транспорту ЛМР та ПАТ «ЛАТП-14630», перевізник зобов’язаний забезпечувати здійснення перевезень відповідно до встановленої Договором кількості рухомого складу на кожному з маршрутів, зазначених у пункті 1.1 Договору.

Згідно з додатком 4 Договору, на автобусному маршруті №19 перевезення у робочі дні повинні здійснюватися рухомим складом у кількості 12 автобусів І класу загальною пасажиромісткістю не менше 35 осіб.

У розділі 5 «Відповідальність сторін» Договору зазначено, що перевізник сплачує організатору штраф не пізніше трьох робочих днів за кожне порушення у разі невиконання перевізником взятих на себе зобов’язань за Договором, що підтверджується на підставі даних, отриманих від суб’єкта господарювання, який виконує функції з організації та управління рухом автобусів, а саме:

– невиділення перевізником протягом двох днів за місяць кількості транспортних засобів, передбаченої у додатку 4 Договору;

– зниження регулярності перевезень нижче 90% від кількості рейсів за день, передбаченої додатком 1.1 Договору.

Згідно з цим же пунктом Договору порушенням вважається кожне з вищенаведених порушень.

Водночас повідомляю, що на підставі даних про роботу маршрутів громадського транспорту (лист №999 від 15.06.2017 р.), отриманих від ЛКП «Львівавтодор» на запит від 01.06.2017 р., протягом травня 2017 р. на автобусному маршруті №19 у всі робочі дні не виділялася перевізником передбачена Договором кількість транспортних засобів – коефіцієнт випуску автобусів на маршруті становив 55-85% (див. додаток А звернення).

Регулярність перевезень була значно заниженою – частка виконаних рейсів у робочі дні становила 40-82% (див. додаток А).

На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про звернення громадян», прошу:

– відповідно до пункту 5.1 Договору з перевізника, який обслуговує маршрут №19, стягнути штраф за кожне порушення, зазначене у цьому зверненні та підтверджене на підставі даних, отриманих від ЛКП «Львівавтодор»;

– невідкладно розглянути моє звернення та повідомити мене про вжиті заходи у встановлений законодавством строк».

«За моїми підрахунками загальна сума штрафів мала б становити по одному маршруту понад 100 тис грн за місяць», – розповів Форпосту Ігор Стукалець – Якщо рахувати суму штрафу, який мав би сплатити перевізник, то матимемо такий результат: 

– невиділення перевізником протягом двох днів передбаченої договором к-сті ТЗ – 14 випадків. Множимо на 3200, отримуємо 44800 грн;

– зниження регулярності перевезень нижче 90% – 19 випадків. Помноживши на 3200, отримуємо 60800 грн.В сумі маємо 105 тис. 600 грн. І це лише один маршрут в робочі дні протягом одного місяця.

Але суть не в сумі штрафів, а у відношенні замовника та перевізника до своїх зобов’язань. Якщо б профільні ГО періодично скеровували такі звернення щодо різних маршрутів, то зміни неодмінно відбулися б”.

Також чоловік додав, що «було б добре, якби подібні звернення не були одиничними, а оформлялися кожного дня профільними громадськими організаціями».

Також Форпост писав Перевізник, з яким Львівська міськрада намагалася розірвати договір, і надалі возитиме пасажирів


А поділитися?