Львів налагодив співпрацю з Фрайбургом

logo


В міській раді Львова підписано угоду про співпрацю між містами.

Міський голова Андрій Садовий та мер Фрайбурга Дітер Саломон підписали угоду про співпрацю щодо енергетичної оптимізації окремих районів міста Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янка. 

Таким чином вже з вересня 2017 року по серпень 2020 за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, організації Engagement Global  та програми NAKOPA угода почне діяти.

Мета проекту передбачає підвищити енергоефективність у мікрорайоні, включаючи інтеграцію відновлюваних видів енергії і формування свідомості населення. 

«Ми нарешті розпочали плідну співпрацю з Фрайбургом, адже договір про встановлення поріднених зв’язків між Львовом і Фрайбургом було підписано ще 29 серпня 1989 року. Наразі ми дуже раді нашій співпраці на благо районів Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янки. Думаю наша спільна робота лише розпочинається», – зазначив Андрій Садовий.

В процесі реалізації плану сталого енергетичного розвитку у Львові планують провести енергетичну оптимізацію на прикладі мікрорайонів Рясне та Кам’янки. Враховуватимуться різні основні напрямки: енергозбереження, енергоефективність, відновлювальні види енергії, формування свідомості.

«Я дуже радий, що завітав у це європейське місто, і радий, що ми підписали угоду про співробітництво. Львів дуже гарне місто, і співпраця з вами буде на користь всім», – зазначив мер Фрайбурга Дітер Саломон.

Угода передбачатиме такі аспекти:

–    Заходи з формування свідомості і залучення громадян до справи ощадного поводження з енергією – проект Schools of Energy (школи енергії) та консультації із заощадження електроенергії.-    Підвищення енергетичної цінності шкіл шляхом розробки концепцій реконструкції і проведення заходів з реконструкції-    Підвищення енергетичної цінності багатоквартирного будинку для розробки пілотного проекту з можливістю реплікації на інші будівлі на території міста Львова, а також сприяння створенню ОСББ в житлових комплексах-    Впровадження енергоефективних технологій на повір’ї школи і на прилеглій території школи, а також на неосвітлюваній вулиці для підвищення рівня поінформованості громадян і якості життя в цьому районі-    Опрацювання досвіду, отриманого під час виконання проекту з облаштування мікрорайону, для інших проектів у Львові і надання в формі практичних інструкцій з контрольними переліками.

Сьогоднішнє підписання співпраці приведе у Львів близько пів мільйона євро, а витрати за угодою понесе організація  Engagement Global. Кошти, які будуть витрачені з міських бюджетів Львова та Фрайбурга становлять 25 тисяч євро загалом.

Більше новин із життя Західної України читайте на “Справжній Варті”.