“Львівські дослідники”: у місті стартує програма підтримки науковців та винахідників

logo


У рамках програми “Львів науковий” на 2019 рік, у місті запроваджують спільний з Науковим комітетом Національної ради України з питань розвитку науки і технологій пілотний проект на підтримку наукового потенціалу Львова.

Йдеться про “Львівську систему дослідників”, якою займатиметься ЛКП “Львівське конференц-бюро”, – передає кореспондент сайту 032.ua.

Будь-який дослідник, аспірант чи докторант, який працює у науково-дослідній чи освітній установі міста Львова, може стати членом “Львівської системи дослідників” та отримувати щомісячну стипендію за рахунок коштів з міського бюджету Львова.

Метою “Львівської системи дослідників” є об’єднання експертного наукового середовища міста для визнання та промоції успішних дослідників Львова. Передбачається, що це стимулюватиме науковців та дослідників отримувати конкурентоспроможні наукові результати й передові технології, сприятиме організації міжнародних наукових заходів у Львові, розвитку науково-технічного потенціалу міста та популяризації науки серед молоді, а також – зменшенню трудової еміграції з України.

Читайте також: Сквер на Валовій у Львові відремонтують та встановлять там пам’ятник Діві Марії

Успішних науковців також планують у майбутньому залучати до стратегічного планування розвитку Львова й вирішення актуальних проблем.

Слід зазначити, що вступ до “Системи дослідників” та членство у ній відбувається на добровільній основі та за особистою ініціативою конкретної людини.

Система розрізняє такі напрями наукової діяльності: природничі науки фізико-математичного та хімічного профілю; технічні науки й технології; науки про життя, медичні науки; сільськогосподарські науки, екологія, лісництво; суспільні та гуманітарні науки.

Передбачається, що у структурі буде п’ять експертних комісій (за кожним напрямом), які оцінюють кандидатів на стипендії відповідно до отриманих рецензій, Рада з питань професійної етики та доброчесності, виконавчим органом буде ЛКП “Львівське конференц-бюро”, а розпорядником коштів – управління освіти Львівської міськради.

Читайте також: До “Території Терору” передали усі горельєфи, демонтовані з Монументу Слави, – ФОТО

Існує чотири групи критеріїв, за якими оцінюватимуть кандидатів: науковий потенціал – основні показники наукової діяльності, наприклад, індекс Гірша; поточна наукова діяльність, створення певного наукового продукту; підготовка наукових кадрів; рецензії, загальна експертна оцінка, в тому числі Наукового комітету Нацради з питань науки і технологій.

“Львівські дослідники”, у свою чергу, матимуть два рівня членства – дослідник, для якого передбачено 10 тисяч гривень стипендії, та молодий дослідник Львова, якому платитимуть по 6 тисяч гривень щомісяця. Останнім можуть стати виключно науковці, яким ще не виповнилося 36 років. Очікується, що перші стипендії видаватимуть з квітня 2019 року і до грудня 2019 року включно. Загалом на цю програму на рік передбачено 6 мільйонів гривень.

Система “Львівські дослідники” доступна також в інтернеті за посиланням.