Львівський комісаріат обіцяє відновити скандальний список ухилянтів від призову

logo
152551_lvivskij_komisariat_obicjae_vidnoviti_ska.jpeg


Юнаки ж зі списку готуються позиватися за оприлюднення персональних даних.

Львівський військкомат опублікував списки юнаків, які уникають призову. Прізвища, імена та дати народження 15 тисяч хлопців розмістили на фейсбук сторінці комісаріату. Правозахисники називають це грубим порушенням і закликають позиватися до суду за розголошення персональних даних, йдеться в ТСН.12.00.

У списку «сорому» віднайшов себе Назар Дулиш. І обурився, бо виховує однорічного сина. Тож  має законне відтермінування від призову. Усі необхідні документи у військкомат, каже, носив двічі.

«В мене є приписне, яке мені дали на час відстрочки, але чому я є в списках не розумію. Я ж не ухиляюся, в мене є законні підстави не йти до армії, до війська. Я це не підтримую, можливо буде позов», – каже мешканець Львова Назар Дуліш.

А інших хлопець справді ухиляється від служби, бо певен, що в армії його нічому не навчать. Тому й не показує обличчя. Але список і його розізлив.

«Коли люди приходять після армії і потрапляють на полігон – не вміють автомат в руках тримати. А мити підлогу і чистити бульбу я можу вдома навчитися. Якщо буде хороша в Україні армія, я піду», – переконує юнак.

Списки ухилянтів з’явилися напередодні в обід. І фейсбук вибухнув розлюченими коментарями. Та вже ближче до опівночі списки зникли. У військовому комісаріаті кажуть, це технічна помилка, мовляв, хтось поскаржився на сторінку. І обіцяють все відновити. Певні, закону не порушували, мовляв, про злісних ухилянтів мають усі дізнатися. Хоча не приховують, частина прізвищ у список потрапила помилково.

«Ми хіба щось неправильно зробили? Ми ж не вказали домашні адреси, імя, прізвище і все. Звідки ми знаємо, хто де відслужив, хто де призвався, хто женився, хто розвівся, хто має право на відстрочку? Прийдіть для уточнення своїх даних», –  закликає львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко.

Правоозахисники такі дії військкомату називають ледь не диверсією. Кажуть, оприлюднення персональних даних порушує права людини. Тож кожен, хто є у списку, може позиватися до суду і виграти його.

«Дії військового комісаріату незаконні. Тому що відбулося поширення персональних даних про особу без її згоди. Працівники військового комісаріату повинні понести відповідальність від дисциплінарної і до кримінальної», – каже юрист.

Незаконною правозахисники називали і нічну облаву на призовників, яку військові влаштували у Львові на початку листопада. У провулку Крива Липа, де багато розважальних закладів  повістки вручили дванадцятьом хлопцям, які ухилялися від призову. У військовому комісаріаті тоді також наколягали, що закону не порушували. Щоправда, яка необхідність в облавах і списках ганьби, не пояснюють. Адже за їхньою ж інформацією, проблем з осіннім призовом на Львівщині немає.    


А поділитися?