Львівщина продовжує приймати біженців з інших територій України

logo


54 тисяч осіб перетнуло кордон України на Львівщині в напрямку ЄС за останню добу.

Про це сьогодні, 28 лютого, повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, загалом за ці кілька днів з України через Львівщину виїхало понад 150 тисяч осіб.

Частина з них користується автомобільними пунктами переходу, частина – пішохідними, ще частина – залізницею.

Максим Козицький каже, що залізниця не має чіткого графіка відправлення поїздів. Так, до Львова в день прибуває з 20 поїздів з біженцями. І ніхто не знає хто з цих осіб залишиться на Львівщині, а хто вирішить емігрувати. Через те залізниця не знає скільки потягів буде потрібно. Окрім того, потяги, які везуть біженців до кордону, курсують туди й назад, зі швидкістю, яка залежить від швидкості оформлення документів.

«Зараз два потяги з біженцями стоять  і чекають поки польська сторона оформить документи», – говорить він.

Для усіх, хто очікує на виїзд з України, створюють умови, аби очікування було не настільки нестерпним. Так, розставлено понад 50 біотуалетів, розгорнуто 15 пунктів обігріву, чотири з них коло залізничного вокзалу у Львові.

«Ситуація покращилася, але все одно залишається критичною. Вчора на кожному з переходів перебувало до трьох тисяч осіб. Зараз їх кількість зменшилася вдвічі, але це все одно багато», – говорить Максим Козицький.

Щодо тих переселенців, які вирішили залишитися в Україні, то всіх їх розселяють та допомагають їм адаптуватися.

«Понад 38 тисяч осіб розселено. 8 тисяч у державних та комунальних закладах. І понад 30 тисяч мешкають у приватному секторі», –  каже він.

Також, за його словами, Україні допомагають західні партнери. Так, тільки за вчорашній вечір прийнято понад 50 фур з гуманітарною допомогою. Ще 350 великих вантажних фур готові перевезти вантажі. Але в області бракує складських приміщень аби зберігати увесь цей вантаж. Тому Максим Козицький звернувся до підприємців та підприємств з проханням виділити для цього склади.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», ніч у Львові минула спокійно. А все тому, що кількість охочих обороняти Львівщину настільки велика, що створюють додаткові бригади територіальної оборони ЗСУ.

Фото Марти Шикули.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!