Мер Львова відкликав свою відзнаку російському олігарху Михайлу Фрідману

logo


12 років тому Фрідман був нагороджений почесним знаком св. Юрія

Міський голова Львова Андрій Садовий скасував своє рішення нагородити російського олігарха, уродженця Львова Михайла Фрідмана відзнакою “Почесний знак святого Юрія“. Про це стало відомо з оприлюдненого на сайті мерії розпорядження.

У документі йдеться, що 2жовтня втратило чинність розпорядження Андрія Садового про нагородження Фрідмана міською відзнакою, яку він отримав у червні 2011 року.

“У зв’язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України: вважати таким, що втратило чинність розпорядження Львівського міського голови від 03.06.2011 № 226 “Про нагородження відзнакою “Почесний знак святого Юрія“ М. Фрідмана“, — йдеться у розпорядженні.

Розпорядженняміського голови Львова про позбавлення Фрідмана почесної відзнаки Розпорядження міського голови Львова про позбавлення Фрідмана почесної відзнаки

“Почесний знак святого Юрія” – це міська нагорода, якою нагороджують за видатні заслуги перед Львовом. Ця особлива нагорода присвячена покровителю міста – святому Юрію. Нещодавно Андрій Садовийпочав посмертно нагороджувати цією відзнакою львів’ян, які загинули у боротьбі проти окупантів. Михайло Фрідман був нагороджений цією відзнакою у 2011 році, коли започаткував у Львові щорічний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest (до 2017 року — Alfa JazzFest).

Фрідман — російський олігарх та бізнесмен, який народився у Львові 1964 році. Він співвласник Альфа-банку /Sense Bank, Veon/Beeline/Kyivstar та IDS Borjomi International/Моршинська/Миргородська. У вересні СБУ повідомила олігарху Фрідману про підозру у фінансуванні війни РФ в Україні. З початку повномасштабного вторгнення РФ він вклав близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора.

#Львівська міська рада#Андрій Садовий#Фрідман