У Львові одну з вулиць перетворили на мистецьку галерею – фото

logo


У рамках Львівського тижня скульптури 2023 вулицю Шевченка перетворили на мистецьку галерею. Тут встановили скульптури сучасних українських митців, повідомляє Львівська міська рада.

Три скульптури спеціально створили для вулиці, ще дві — адаптовані до неї:

Ілля Новгород представив металеву скульптуру BUGABOO, зроблену «з непотребу й решток минулого»;від Володимира Семківа можна побачити нетипові для нього деревʼяні роботи, а сталевий «Фонтан Війни». Скульптура виконана з нержавіючої сталі й металу, що під впливом дощу чи снігу залишає сліди іржі;робота Яна Потрогоша з цинку має вигляд жорен, що «перемелюють» будиночки, змінюючи місто;«Зв’язок» Дениса Шиманського розташований в ніші від старої зупинки громадського транспорту. Скульптура складається з металевих основ, об’єднаних керамічною вставкою, що утворюють місток;Олекса Фурдіяк створивскульптуру, яка, на перший погляд, схожа на гігантську машину, але якщо придивитись, можна побачити геометричну людину, яка пробує втримати чи відірвати велику вагу від землі.

Експозиція вуличної галереї Шевченка буде постійнозмінюватись: з’являтимуться нові роботи в нових місцях. Ці 5 скульптур попередньо стоятимуть близько року.

Куратор проєкту каже, що ідея зробити з вулиці галерейний простір зʼявилась під час прогулянки. А підготовка проєкту тривала понадрік.

«Ця вулиця прекрасна своїм шумом, як візуальним, так і звуковим, своєю історією, місцем розташування, тому їй справді бракувало почерку митців. Ми зробили все можливе, щоб сюди вбудовувалось сучасне мистецтво, і не за державні кошти,а за меценатів – забудовників і бізнесу, що функціонує на цій вулиці. Символічно, що нове бачення вулиці Шевченка відкривається саме під час Львівського тижня скульптури», — розповідає куратор проєкту Павло Гудімов.

Нагадаємо, невідомі пошкодили скульптуру «Упевнена». Вона тимчасово встановлена у Стрийському парку у рамках Львівськоготижня скульптури 2023 року.

У фоє залізничного вокзалу Львова встановили скульптуру Володимира Семківа «Прямостоячий».