Мер Львова зустрівся із звільненим з російського полону моряком Андрієм Оприском

logo


У суботу, 21 вересня, міський голова Львова Андрій Садовий запросив на каву до мерії звільненого з російського полону матроса Андрія Оприска. Мер подарував поважному гостеві книжку «Брама Європи» Сергія Плохія та Тімоті Снайдера «Про тиранію. Двадцять уроків ХХ століття».

Також мер Львова вручив Андрію Оприску пам’ятну монету із зображенням короля Данила Галицького.

«Андрій Садовий подарував мені дуже цікаву історичну книжку, а мій улюблений предмет у школі був історія. Особливо мене цікавить старовинна історія. Я для себе робив записи [в полоні], згадував якісь дати, аналізував події, бо був на то час, треба було себе зайняти чимось цікавим, щоб максимально корисно використати час», – сказав ZAXID.NET Андрій Оприско.

Під час розмови з мером міста колишній полонений поділився рецептом кави, яким він та його товариші користувались у в’язниці. За словами моряка, вони пили цей напій із вершковим маслом та шматком гострого перцю.

Також моряк Андрій Оприско протягом двох місяців матиме зустрічі із львівськими школярами. Під час них розповість учням про реалії морської служби та згадає місяці, проведені в полоні.

«Ми сьогодні мали дуже милу розмову, поділились рецептами кави. Я дуже дякую, що ви погодились бути гостем для наших школярів, щоб їм трошки розказати про реальність життя. Тому що по телебаченню – це одне, а коли ти спілкуєшся з людиною, яка пройшла такі випробування, російські тюрми, коли людина це наживо побачила і прекрасно себе почуває – це круто. Дякую», – сказав Андрій Садовий.

Андрій Оприско повернувся в Україну у рамках масштабного обміну полоненими між Україною та Росією. Загалом Росія обміняла 35 українців, серед яких захоплені 24 моряки, а також політв’язні. Після повернення з полону українські моряки поїхали на службу в Одесу, а зараз Андрій Оприско приїхав на Львівщину, де проживає його мати Ольга Василівна.