Мешканці Сихова проти будівництва біля «Арсену» багатоквартирних будинків

logo
155983_meshkanci_sihova_proti_budivnictva_bilja_.jpeg


Менше житла – більше громадської забудови, вимагають мешканці Сихова. Невдовзі на проспекті Червоної Калини має з’явитися новий комплекс багатоповерхових будинків.

Зараз територію очищають і невдовзі загородять. Тут планують звести вісім будинків. Один із них матиме 25 поверхів. 60% площі має бути відведена під житло, решта – під офіси. Представники ж громадської організації «Кращий Сихів» наголошують: відведена ділянка передбачає насамперед громадську забудову, а не житлову.

«Ми висловили свою позицію, ми хочемо говорити. Ми хочемо, щоб було більше громадської забудови 60, бажано 70%, і тільки 30% житлових, так як це вимагає зонінг Г2», – розповіла керівниця ГО «Кращий Сихів» Наталія Піпа.

Мешканці наголошують, що Сихів потерпає через затори, громадський транспорт переповнений, а у дитячих садочках немає місць. Тому нове житло тільки збільшить навантаження на інфраструктуру. Відповідно до стратегії Сихова, яку розробив Існтитут міста, району бракує саме громадських місць.

«Сихів має стати зручним длся всіх: для проживання, для відпочинку, для роботи. Сьогодні Сихів – типовий спальний район, де фактично люди проживають, але щоб відпочити чи працювати мусять кудись виїжджати, в інші місця», – сказав директор Інституту міста Олександр Кобзарев.

У мерії розповідають: такий хмарочос гармонійно виглядатиме в районі.

«Ми поставили умову зробити не менше 40% громадської функції, щоб була і торгівля, і всі сервіси, і щоб це дійсно був субцентр, де всі сихівчани могли б і харчуватися, і купувати товари, і обслуговуватись», – повідомив начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

Для громадської функції відвели не менше 70 тис. квадратних метрів. Це приблизно така ж площа, як в одному з торгових комплексів у центрі Львова. Забудовує територію компанія «Аvalon». Проте розповідати про свій проект забудовник відмовився.


А поділитися?Вам має сподобатись...