Метро, міська електричка і 10 хвилин на пересадку. Чого бракує львів’янам для комфортного пересування

logo


У межах проекту «Рік комфортного пересування» медіа-хаб «Твоє місто» провів зустріч редакції з читачами та міськими управлінцями, аби визначити проблемні точки мобільності у Львові.
Фото: Богдан Криворог

Фото: Богдан Криворог

Як зазначає проектний менеджер Інституту міста Орест Олеськів, проблему варто розглядати комплексно. Бо часто, коли у Львові говорять про пересування, то мають на увазі транспорт. Однак комфортно у місті мають себе почувати й інші учасники руху, зокрема велосипедисти та пішоходи.

«Я почув ваш біль»

Серед основних проблем учасники зустрічі називають надмірну автомобілізацію в центрі міста, рівень якої треба якщо не зменшити, то хоча б стримати. Зокрема керівник ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід каже, що в історичній частині міста, в якій завузькі вулиці, трафік авто необхідно дозувати.

Також читачі «Твого міста» скаржаться на те, що досі місто не має впливу на автобусних перевізників: водії також часто дозволяють собі без попередження з’їжджати з маршруту. Водночас мешканці різних районів назвають проблемні маршрути громадського транспорту, на покращення яких необхідно звернути особливу увагу. Зокрема Христина, яка проживає у районі Під Голоском, відзначає, що цей район із центром міста сполучає лише автобус №37.

«Я почув ваш біль», — каже заступник директора житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Андрій Білий і радить усім звертатись на гарячу лінію міста.

Крім цього, керівниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова відзначає труднощі, з якими щодня у Львові доводиться стикатися людям з інвалідністю: не всі водії автобусів хочуть допомагати людям на візках зайти у транспорт або й зовсім не під’їжджають під бордюр.

Метро чи міська електричка

Натомість Ярослав Болжеларський, який працює у Львівській філії Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені Академіка Лазаряна, звертає увагу на міський залізничний транспорт. Перспективним експерт вважає прийняття Закону про залізницю, який дозволить вийти на ринок приватним залізничним перевізникам. Тоді, на його думку, з’явиться ринок і конкуренція.

Нещодавно депутати ЛМР підтримали петицію про те, щоб «розморозити» проект із побудови метро у Львові. Андрій Білий переконаний, що це не найкраща ідея, пояснюючи, що проект дороговартісний і не допоможе вирішити транспортну проблему Львова. Натомість найбільшим поступом він вважає запровадження електронного квитка. Андрій Білий наголошує, що вже за декілька тижнів оголосять останній етап тендеру, який триватиме місяць. Далі можна очікувати на встановлення обладнання в електротранспорті та автобусах.

Серед іншого, львів’яни також радять більше приділяти уваги безпеці руху загалом. Нагадаємо, що медіа-хаб «Твоє місто» наприкінці 2017 року у співпраці з соціальною ініціативою УГКЦ «Хтось не зробить», Патрульною поліцією Львівщини, ЛМР і за підтримки соціально відповідального бізнесу запустило інформаційно-просвітницький проєкт «Безпечні дороги».

Додамо, що це вже друга зустріч редакції «Твоє місто» з аудиторією видання. На початку року медіа-хаб запустив проєкт «Рік комфортного пересування», партнером якого є компанія EasyPay, оскільки пересування містом є однією з тих тем, які найбільше турбують львів’ян. У межах проєкту ми публікуємо більше матеріалів, які стосуються міської мобільності, а також намагаємося аналізувати різні аспекти проблеми і шляхи їхнього вирішення. Свої ідеї та пропозиції щодо того, що і як можна покращити в пересуванні містом, можна надсилати до редакції за адресою: Tvoemisto.tv@gmail.com, у темі листа зазначити «Рік комфортного пересування у Львові».