Муніципальну варту у Львові може замінити Державна служба охорони

logo


image

Залучення ДСО до охорони міських об’єктів розглядають львівські депутати.

Більше того, під час перевірки сум, які мали передати на утримання муніципалів та їхні послуги, виявили значні завищення.

Про це повідомив Маркіян Лопачак.

“На минулому засіданні Виконавчого комітету мали погодити перелік комунальних об’єктів, які у березні-квітні охоронятиме Муніципальна варта. Гроші величезні — понад 5 мільйонів гривень усього за 2 місяці. Вирішив перевірити цільове призначення і помітив, м’яко кажучи, дуже цікаві речі.

Стежте за цифрами.

На охорону Львівської міської ради було передбачено 4 муніципалів і 463 тис. гривень.

На охорону Музею народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) — 6 муніципалів і 1 млн 43 тис. грн.

На охорону Лікарні швидкої медичної допомоги — 12 муніципалів і 1 млн 391 тис. грн.

Робимо простий математичний розрахунок і бачимо, що за одну і ту саму роботу деяким працівникам платять фактично у 2 рази більше, ніж іншим!

З огляду на це, зініціював перенесення розгляду рішення і термінову перевірку структури. У результаті з‘ясувалось, що суми в проекті рішення дійсно були завищеними. Перерахувавши видатки, вдалось зекономити понад 800 тис. грн! Відтак сьогодні на виконкомі перелік об‘єктів таки затвердили.

Тим не менше, питання доцільності існування Муніципальної варти залишається відкритим. Із депутатами вже неодноразово дискутували про можливе залучення державних структур для охорони об‘єктів у Львові. Зокрема, мова йшла про Державну службу охорони. Її перевага у тому, що працівники користуються тривожними кнопками — на постійній основі об’єкти охороняє усього кілька осіб, а допомога оперативно прибуває лише при потребі. Таким чином, за рахунок скорочення кількості залучених працівників, можна економити значні кошти. Думаю, зараз час глибше дослідити цей варіант”, – пише Маркіян Лопачак, секретар ЛМР.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук