На дорозі Дрогобич-Трускавець встановили шлагбауми

logo


05.04.2018, 12:13

Стебник, провал, шлагбаумНа Дрогобиччині перестрахувалися та встановили на дорозі Дрогобич-Трускавець шлагбаум, щоб оперативно перекрити рух у випадку поширення карстового провалля під Стебником. Про це повідомляють “Джерела Трускавця”. 

Кілька тижнів тому на магістралі Дрогобич-Трускавець неподалік зупинки Солець з’явилися обмежувачі руху – шлагбауми. Місцеві жителі та трускавчани одразу забили на сполох: чи не загрожує їхнім населеним пунктам та прилеглим територіям нове карстове провалля, таке ж як утворилося тут восени минулого року.

Як переконують у Дрогобицькій райдержадміністрації – просідання ґрунтів на колишніх закинутих шахтах “Полімінералу” з часом можливе, однак наразі жодних ознак цих процесів немає.

“Маємо сподівання, допоки не збудують нову дорогу на Трускавець, яка проляже через Модричі, жодних надзвичайних ситуацій тут не трапиться. Так, ми перестраховуємось і встановили так звані шлагбауми, щоб у випадку чогось можна було швидко та оперативно перекрити дорогу. Однак повторюю – наразі жодних негативних сигналів від науковців, які спостерігають за територією та інформації з датчиків коливань земної поверхні, які встановлені тут – не зафіксовано”, – повідомив Володимир Шутко, голова Дрогобицької райдержадміністрації.

Як відомо, нове транспортне сполучення до Трускавця в обхід небезпечної ділянки ймовірних обвалів, за попередньою інформацією, має пролягати через село Модричі та виходити на так звану бориславську трасу, неподалік трускавецького озера. Як повідомлялося раніше – до червня планують затвердити проектно-кошторисну документацію на нове транспортне сполучення до курортного міста. Паралельно мали б розпочинатися і роботи з прокладання нового водогону Гірне-Дрогобич в обхід аварійної ділянки.

Наразі ж науковцями різних рівнів, за словами посадовці райдержадмінастрації, постійно здійснюється моніторинг коливань у зоні ймовірної небезпеки просідання ґрунтів. Ще від минулого року сейсмологи встановили датчики коливань земної поверхні, з яких регулярно зчитують інформацію. Датчики встановлені у Стебнику та у Модричах.

На Дрогобиччинt перестраховались и установили на дороге Дрогобыч-Трускавец шлагбаум, чтобы оперативно перекрыть движение в случае распространения карстового провала под Стебником. Об этом сообщают “Источники Трускавца”. 

Несколько недель назад на трассе Дрогобыч-Трускавец неподалеку остановки Солец появились ограничители движения – шлагбаумы. Местные жители и трускавчане сразу забили тревогу: не грозит ли их населенным пунктам и прилегающим территориям новая карстовая пропасть, такая же, как образовалось здесь осенью прошлого года.

Как утверждают в Дрогобычской райгосадминистрации – проседание почвы на бывших заброшенных шахтах “Полиминерала” со временем возможно, однако пока никаких признаков этих процессов нет.

“Есть надежда, что пока не построят новую дорогу на Трускавец, которая пройдет через Модричи, никаких чрезвычайных ситуаций здесь не случится. Да, мы перестраховываемся и установили так называемые шлагбаумы, чтобы в случае чего можно было быстро и оперативно перекрыть дорогу. Однако повторяю – пока никаких негативных сигналов от ученых, наблюдающих за территорией и информации с датчиков колебаний земной поверхности, установленные здесь – не зафиксировано”, – сообщил Владимир Шутко, председатель Дрогобычской райгосадминистрации.

Как известно, новое транспортное сообщение в Трускавец в обход опасного участка вероятных обвалов, по предварительной информации, должно пролегать через село Модричи и выходить на так называемую Бориславскую трассу, недалеко от трускавецкого озера. Как сообщалось ранее – до июня планируют утвердить проектно-сметную документацию на новое транспортное сообщение до курортного города. Параллельно должны начинаться и работы по прокладке нового водопровода Горное-Дрогобыч в обход аварийного участка.

Теперь же ученые разных уровней, по словам чиновников райдержадминастрации, постоянно мониторят колебания в зоне возможной опасности проседания почв. Еще с прошлого года сейсмологи установили датчики колебаний земной поверхности, с которых регулярно считывают информацию. Датчики установлены в Стебнике и в Модричах.