На Львівщині збільшили обсяги виробництва зерна олійних культур

logo


На Львівщині збільшили обсяги виробництва зерна олійних культур

жнива

Валове виробництво олійних культур на Львівщині лише за 2023 рік збільшилось майже на 16% до  666,2 тис. тонн. Суттєве зростання пов’язано одразу з 2-ма факторами: площі під олійними у 2023 році розширились на 8,9 %, аврожайність зросла більш ніж на 6%. Є велика ймовірність що ця тенденція збережеться і у 2024 році, повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Частка олійних на Львівщині  впевнено зростає останні 5 років.  У 2023 році з площі 211,9 тис. гектарів зібрано 666,2 тис. тонн олійних з урожайністю 31,4 центнерів на гектар – це майже третина всього валового виробництва зерна, зібраного господарствами регіону.

Директорка департаменту агропромисловогорозвитку Львівської облдержадміністрації, Тетяна Гетьман, зауважила, що з останніх п’яти років обсяги виробництва олійних культур зросли майже на половину.

«У сезоні 2023 року лідерами за площами та темпами зростання стали  соя, озимий і ярий ріпак. Головним стимулом для збільшення виробництва цих культур є те, що Львівщина межує із ЄС – одним з головних і швидко зростаючих ринків збуту  української сої та ріпаку. Важливим є і те, що кліматичні умови регіону дозволяють вирощуватиці культури  із задовільною собівартістю» – зауважила Тетяна Гетьман.

Позначки:зерно, прогноз урожаю, олійні культури, Львівська область