На Львівщині через коронавірус суттєво збільшилася кількість листків непрацездатності

logo


image

У лютому управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло на фінансування листки непрацездатності на суму 75,8 млн грн. Це на 30% більше, ніж у лютому 2020 року. Йдеться про листки непрацездатності, видані у зв’язку з хворобою, у тому числі COVID-19, травмою, самоізоляцією або доглядом за хворою дитиною.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Загалом по компенсацію втраченого за час тимчасової непрацездатності заробітку за цей період звернулося 17 217 осіб. Це на 180 осіб більше, ніж торік в такому ж місяці.

У Фонді зазначають, що динаміка зростання сум і кількості листків непрацездатності спостерігається з осені минулого року та пов’язана із розповсюдженням коронавірусної хвороби. Крім того, на розмір видатків за лікарняними листками впливає зростання розміру середньої заробітної плати у країні.

Дата фінансування Фондом допомоги з тимчасової втрати працездатності прямо залежить від дати подання заяви-розрахунку роботодавцем.

Фінансування здійснюється у робочі дні відповідно до надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду.

Слідкувати за станом фінансування застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ:https://t.me/socialfund

Довідково:

Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника.

Розмір допомоги складає:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.