На Львівщині є фірма, яка готова ремонтувати дороги майже безкоштовно: за бюджетні кошти

logo


image

Департамент дорожнього господарства ЛОДА уклав угоду з ТОВ «БК Віаком» на послуги з експлуатаційного утримання доріг. Підрядник виконає роботи за 5,3% від очікуваної вартості закупівлі.

Департамент ЛОДА замовив поточний дрібний ремонт та утримання доріг місцевого значення у Яворівському та Мостиському районах до кінця цього року. Загальна протяжність доріг — 642 км. Очікувана вартість закупівлі становила 93,7 млн грн. Про це пишуть Наші гроші. Львів.

Окрім переможця, участь у торгах взяло лише ДП «Львівський облавтодор». Обидва учасники активно торгувались, і першопочаткові пропозиції були такі: 74 млн грн – у «БК Віаком» і 64,7 млн грн – у ДП «Львівський облавтодор».

Кінцевою пропозицією «Львівський облавтодор» знизив вартість своїх послуг до 21 млн грн, а «БК Віаком» запропонував ціну 5 млн грн, що майже в 20 (!) разів дешевше від очікуваної вартості.

Замовник звернувся до компанії з вимогою пояснити аномально низьку вартість. Компанія повідомила, що може виконати замовлення за таку ціну, оскільки має матеріально-технічну базу у місті Дрогобичі та селі Старичі. А також через використання сучасної техніки і «оптимізації робочого процесу».

Департамент дорожнього господарства мав намір укласти угоду з «БК Віаком» ще в грудні, але з цим рішенням не погодився конкурент — «Львівський облавтодор». Останній подав скаргу до Антимонопольного комітету.

За твердженням скаржника, фірма внесла в обґрунтування неправдиві відомості, оскільки наявність баз у цих районах не надає конкурентної переваги. АМКУ не погодився з аргументами скаржника, бо документація не містить вимог про зміст обґрунтування аномально низької ціни. Отож, на думку АМКУ, скаржник не довів неправдивість заяв фірми-конкурента.

Довідково

ТОВ «Будівельна компанія Віаком» зареєстрована у м. Перемишляни два роки тому, а її власником та директором є Богдан Гавчак. Окрім цього замовлення, з початку 2020 року ТОВ «БК Віаком» отримало 39 підрядів на 53,8 млн грн. На поточних торгах фірма повідомила, що не планує залучати субпідрядників.

Частину обладнання компанія орендує у БК «Білдерпоінт». Богдан Гавчак також є директором у ТОВ «АБВ» та «АБВ Механізація», бенефіціарами яких є Володимир та Марія Бабичі. Марія Бабич є власницею БК «Білдерпоінт» — фірми, близької до братів Дубневичів. У травні 2020 року   Антимонопольний комітет оштрафував «Білдерпоінт» на 136 тис. грн за імітацію торгів на тендерах з ремонту вулиць у селах Морозовичі і Торчиновичі (Старосамбірський район).