На Львівщині проходять військові навчання з НАТО «Rapid Trident-2020»

logo


14 вересня, Президент Володимир Зеленський ввів у дію нову стратегію національної безпеки, яку перед тим схвалили на засіданні РНБО. Стратегія визначає напрямки розвитку безпекового сектору та зовнішньополітичні пріоритети, зокрема жорсткі визначення щодо держави-агресора та амбітні завдання щодо співпраці з НАТО.

Так в стратегії зазначено про «розвиток особливого партнерства з Організацією Північноатлантичного договору з метою набуття повноправного членства України в НАТО», при цьому набуття повноправного членства у блоці визначене як «стратегічний курс держави».

Якщо порівняти нинішню стратегію із стратегією, ухваленою у 2015 році, то в останній йшлося лише про «формування умов для вступу в НАТО». Проте Україна суттєво перевиконала плани щодо зближення з НАТО, адже у 2020 році Північноатлантичний Альянс офіційно надав нам статус «партнера з розширеними можливостями».

Також у стратегії визначено кілька пріоритетів, які дуже важливі для зближення з НАТО. По-перше, реформа СБУ має відбутися за стандартами НАТО – Служба має перетворитися на «уповноважений держорган у сферах контррозвідувальної діяльності та охорони державної таємниці, головний орган у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю». Відповідний законопроект вже зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

І, по-друге, стратегія доручає «прискорити оборонну та безпекову реформи за нормами, принципами і стандартами НАТО» та зміцнити бойовий потенціал ЗСУ, зокрема, через «трансформації професійної культури на основі доктринальних підходів і принципів командування й контролю, підготовки, освіти НАТО».

В контексті реалізації нової безпекової стратегії практичним кроком та новим витком розвитку партнерства між Україною та НАТО слід розглядати й військові навчання «Rapid Trident-2020», які зараз проходять у Яворівському районі на Львівщині. В цих навчаннях беруть участь близько 4000 військових з 10 країн-членів НАТО. Це наймасштабніші подібні військові вишколи за всю історію незалежної України.

Так, 17 вересня, під час відкриття навчань на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки, Володимир Зеленський заявив:  «Моїм пріоритетом є сучасна, оснащена та боєздатна українська армія, адже саме вона може бути гарантом безпеки, миру та вільного розвитку незалежної України… Щоразу, під час зустрічі із міжнародними лідерами, я наголошую, що війна на Сході – це загроза не тільки для України, а й для всіх країн Європи та світу». Президент зазначив, що повернення територій України і сильне військо – це його пріоритети.

Також Володимир Зеленський нагадав, що інтеграція в Північноатлантичний Альянс є стратегічною ціллю України. «Ми повинні досягти взаємосумісності ЗСУ із відповідними структурами держав Альянсу, а також активізувати реформи, які дозволять отримати запрошення і приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО», – підкреслив Верховний Головнокомандувач.

За словами Президента, навчання «Rapid Trident-2020» – важливий крок на шляху до НАТО, вони мають підвищити рівень підготовки й оперативності українських військ, а також покращать сумісність штабів України, США та інших членів НАТО.

Президент України впевнений, що й українські військові передадуть міжнародним партнерам унікальний бойовий досвід, набутий ними з початком війни у 2014 році. А самі навчання зроблять відносини між військовими-учасниками ще більш міцними та дружніми. Також Глава держави подякував міжнародним партнерам за підтримку у стримуванні російської агресії та допомогу в посиленні боєздатності української армії.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук