На Львівщині сільські лікарські амбулаторії починають підключати до електронної системи охорони здоров’я

logo
149527_na_lvivwini_silski_likarski_ambulatoriji_.png


e health 620x358Вчора, 10 листопада, у Львові навчали головних лікарів та адміністраторів медичних закладів первинної ланки впровадженню електронної системи e-Health. Захід був організований проектним офісом e-Health при МОЗ за сприяння департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України.

Як інформують у Департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади області почали ще минулого літа. Вже сьогодні до e-Health приєдналися 13 медичних установ Львівської області.

Під час семінару лікарів навчали покроковому підключенню до системи e-Health: вибір МІС (медична інформаційна система), реєстрація лікаря та реєстрація Декларації.

«Якщо ми говоримо про e-Health, як інструмент для реалізації реформи, в першу чергу ми маємо на увазі реалізацію системи «Гроші йдуть за пацієнтом». Кожен пацієнт буде мати право вільно обирати лікаря в будь-якому регіоні України, не залежно від місця реєстрації. Якщо пацієнт проживає в одному регіоні, а приїхав до іншого, то має право підписати декларацію з іншим лікарем. З моменту підписання декларації цей лікар отримуватиме оплату за нового пацієнта», – зазначила Світлана Котляревська, керівник напрямку роз’яснень e-Health.

«Область має певний досвід в цьому напрямку. Вже є перші здобутки в рамках обласної програми «Електронна Львівщина», це впровадження електронної медичної документації та електронної картки пацієнта. Зараз підключаємо до мережі інтернет сільські лікарські амбулаторії. Сьогодні, завдяки обласному бюджету та субпроекту Світового Банку, вже поставлено 202 комп’ютери, а до кінця року будуть підключені ще 70 амбулаторій та всі жіночі консультації, які знаходяться в області. Це є фрагменти, які формують загальну мережу, але бракує національно-об’єднаного компоненту та стандартизованих підходів», – підкреслила Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я.


А поділитися?