На Львівщині стартували міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018

logo


У Міжнародному центрі миротворчості і безпеки на Львівщині розпочалися міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018 («Швидкий Тризуб-2018»).

Цьогоріч в щорічному міжнародному вишколі на Яворівському полігоні беруть участь 2200 військовослужбовців із 14 країн світу. Серед них 10 членів НАТО (найбільше військових – зі США та Канади), а також чотири країни-партнери Північноатлантичного альянсу, зокрема воїни Збройних сил України.

Уперше участь у Rapid Trident беруть представники Державної прикордонної служби, Національної гвардії і Управління державної охорони України. Це спричинено необхідністю випрацювати спільні, злагоджені дії між військовими формуваннями для оборони і звільнення окупованої української території.

У військових навчаннях задіяно 360 одиниць техніки.

Під час відкриття Rapid Trident-2018 посол США в Україні Марі Йованович заявила: «Ми міцніші з нашими партнерами, аніж коли залишаємось поодинці».

«Сьогодні США далі непохитно разом із Україною, щоб досягти повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Від початку конфлікту в Україні США надали понад 2 мільярди доларів на безпекову допомогу та зміцнення України. Українські воїни ефективно використовують цю допомогу, коли вони борються з одним із найнебезпечніших супротивників у світі», – сказала Йованович.

У міжнародних військових навчаннях беруть участь здебільшого військовослужбовці з бойовим досвідом. Згідно зі сценарієм Rapid Trident, його учасники спільно випрацьовуватимуть протидію збройній агресії в умовах гібридної війни.

«Перший тиждень це буде командно-штабне планування спільних бойових дій із застосуванням системи імітацій. А другий тиждень – практична фаза занять, під час якої випрацьовуватимемо спільні дії щодо ведення оборони, стабілізаційних дій», – каже співкерівник навчань з української сторони Едуард Москальов.

Уперше навчання Rapid Trident відбулися в Україні на Яворівському полігоні у 1994 році. Цьогорічний вишкіл триватиме з 3 до 15 вересня.