На Львівщині зацвіла червона рута

logo
194098_na_lvivwini_zacvila_chervona_ruta.png


Нещодавно в одній із соціальних мереж користувач Piotrek Juszczak оприлюднив фото, зроблені на горі Піп Іван Чорногірський. З його слів, зафіксувати на камеру цвітіння рододендрону нагодилося в останній день весни, 31 травня.

Як розповідає Ulvovi.info, Рододендрон у легендах і переказах українці величають червоною рутою. Ця гірська квітка росте у високогір’ї українських Карпат. За древніми гуцульськими легендами, що досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий.

Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик, який на високогірних полонинах у червні зацвітає яскраво-червоним цвітом. Назва rhododendron походить від двох грецьких слів –rhodos – “троянда” і “dendron” – “дерево”, що в перекладі означає “трояндове дерево”.

Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котрась дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить. Рододендрон східнокарпатський росте тільки на найвищих гірських хребтах і це великий успіх – потрапити на пік його цвітіння.

Ті, хто ще не встиг побачити цю красу на власні очі, може не сумувати, адже червона рута цвіте досить довго, якщо погода цьому сприятиме.

Недавно в одной из социальных сетей пользователь Piotrek Juszczak обнародовал фото, сделанные на горе Поп Иван Черногорский. По его словам, зафиксировать на камеру цветение рододендрона получилось в последний день весны, 31 мая.

Как рассказывает Ulvovi.info, Рододендрон в легендах и преданиях украинцы величают червоной рутой. Этот горный цветок растет в высокогорье Украинских Карпат. По древним гуцульских легендами, которые до сих пор из поколения в поколение рассказывают жители горной Раховщины, червоной рутой считают рододендрон миртолистий.

Это низкорослый стелющийся вечнозеленый куст, который в высокогорных долинах в июне зацветает ярко-красным цветом. Название rhododendron происходит от двух греческих слов -rhodos – “роза” и “dendron” – “дерево”, что в переводе означает “розовое дерево”.

Для горцев это особая растение, его любят и уважают, воспевают в народном творчестве. В старой украинской легенде рассказывается о цветке, который только раз в десять лет зацветает красным цветом. И когда какая-тодевушка найдет цветок и подарит юноше, тот будет всегда любить ее, никогда не предаст. Рододендрон восточный растет только на самых высоких горных хребтах, и ​​это большой успех – попасть на пик его цветения.

Те, кто еще не успел увидеть эту красоту воочию, может не грустить, ведь червона рута цветет довольно долго, если погода будет этому способствовать.


А поділитися?