На могилі наймогутнішого кримінального авторитета Львова відпиляли голову й крила скульптурі

logo
76558_na_mogili_najmogutnishogo_kriminalnogo_av.jpeg


Рекетира Завіню вбили майже 23 роки тому.

На цвинтарі в Брюховичах біля Львова спаплюжили могилу кримінального авторитета Ореста Завінського, відомого за кличкою Завіня.

Невідомі, скоріше за все – мисливці за металом, відпиляли голову та крила бронзовій скульптурі ангела на могилі злодія. Про це повідомляє “Форпост”.

могила Завіні_1Форпост

Нагадаємо, найвпливовішого львівського авторитета 1990-их вбили в червні 1994 року. Він очолював одну з найбільш могутніх у Львові рекетирських організацій. До 32 років він устиг двічі потрапити на зону. Перший раз – за опір працівникам міліції, другий – за вимагання. Про це пише “Сегодня”.

Найбільші прибутки злочинна імперія Завіні отримувала від бандитських промислів – рекету, продажу наркотиків, крадіжок автомобілів. “Брудні” гроші Завіня вкладав у легальний бізнес, який заснував спільно з деякими власниками приватних готелів і тодішнім керівництвом аеропорту. Незабаром на нього працювали сотні колишніх спортсменів і “блатних пацанів”.

21 червня 1994 року о 23:35 на Левандівці, біля багатоповерхівки, у якій жив з дружиною і дітьми Завіня, пролунали постріли. Того вечора до Завіні прийшов його двоюрідний брат Юрій з дружиною. Після застілля Завіня вийшов на вулицю, щоб провести гостей до автостоянки. За спинами братів хтось неголосно запитав: “Хто тут Завіня?”. Орест обернувся, побачив чоловіка в камуфляжі, пролунали постріли. З першого разу кілер не потрапив. Другим пострілом він поранив Завіню в шию, і той впав. Юрій поспішив на допомогу пораненому братові, але від білої “дев’ятки”, що стоїть поруч, прозвучала автоматна черга. Важко поранений Завіня ще знайшов сили піднятися до своєї квартири на другому поверсі й помер під дверима. Вбивство так і залишилося нерозкритим.

Після смерті легендарного чоловіка вдова Завіні пов’язала своє подальше життя з товаришем вбитого чоловіка – Ігорем Кульчицьким. Але хоча другий чоловік займався цілком легальним бізнесом – був співвласником Львівської інвестиційно-будівельної компанії, 17 липня 2008 року його розстріляли в центрі Львова невідомі кілери. Жінка вдруге стала вдовою.

Похорон Завіні бандити використовували для демонстрації своєї могутності. До Львова приїхали авторитети (кожен з численним почтом) з Тернополя, Донецька, Кривого Рогу, Ужгорода. На деяких машинах з траурного кортежу були помітні навіть дипломатичні номери. Міліціонери, що перекрили через похоронну процесію рух на вулицях, віддавали честь загиблому рекетирові.


А поділитися?Вам має сподобатись...