Питання дня: чому у нових львівських автобусах МАЗ немає кондиціонерів

logo
214201_pitannja_dnja_chomu_u_novih_lvivskih_avto.png


Перші нові автобуси МАЗ, які придбав Львів у фінансовий лізинг, мають виїхати на маршрути вже до кінця наступного тижня.

Сто нових автобусів МАЗ, які Львів придбав на умовах фінансового лізингу, мають німецьке комплектування й електронне табло, але не обладнані кондиціонерами. Як каже заступник керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, купляти автобуси з кондиціонерами було б не вигідно. МАЗ із кондиціонером коштує 160 тисяч євро, а без – 122.

«Київ купив МАЗи з кондиціонерами. За їхнім досвідом, вони їх вмикають три дні на рік. Чому так? Бо споживання йде значно більше, вранці треба видавати більше палива. А як зрозуміти о 6-й ранку, чи буде спека, чи ні? Некомфорт у автобусі пов’язаний не з температурою і відсутністю кондиціонерів, а з кількістю рухомого складу. Якщо пасажирів у одному автобусі буде менше, то їм буде комфортно їздити при +20 і без кондиціонера», – говорить він.

Також Андрій Білий додає, що на вибір автобусів без кондиціонерів також повпливали результати аналізу використання кондиціонерів у трамваях «Електрон», які, за його словами, майже не працюють.

«Їх не вмикають, бо на це постійно скаржаться люди похилого віку. Крім цього, пасажири постійно відкривають вікна», – уточнює він.

Додамо, що на територію АТП-1 на вулиці Авіаційні доставили 16 нових МАЗів. До кінця наступного тижня їх мають випустити на три автобусні маршрути – №46 (пр. Червоної Калини – вул. Миколайчука) , 47а (пр. Червоної Калини – пл. Різні) та 16 (ТЦ «Іскра» – Залізничний вокзал). На інші маршрути автобуси можуть виїхати після проведення конкурсу. За словами директора АТП-1 Ореста Хамули, до кінця вересня у Львові загалом буде не менше 30 автобусів МАЗ та 5 автобусів «Електрон».

Нагадаємо, перші автобси МАЗ прибули до Львова наприкінці серпня. Загалом Львів закупить 150 автобусів, із яких 100 у білоруського виробника МАЗ та 50 у львівського ТОВ СП «Електротранс». Крім цього, наступного року місто придбає ще 100 автобусів за кошти ЄІБ. За словами Андрія Білого, у ЛМР розглядали й інші варіанти виробників автобусів, однак всі вони були значно дорожчими.


А поділитися?