Самостійне регулювання температури: у Львові встановили індивідуальні теплові пункти (відео)

logo


image

ЛМКП “Львівтеплоенерго” реалізовує проєкт встановлення ІТП у будинках Сихова: 380 теплових пунктів уже встановлено.

Модернізація інфраструктури теплопостачання Львова, або ж простішими словами – встановлення індивідуальних теплових пунктів. Зі слів тепловиків, така система дозволяє регулювати подачу тепла, а головне – економити. Адже працює за принципом, схожим до індивідуальних котлів. 

Це обладнання, яким можна користуватися не лише взимку, але й навіть літом, круглий рік. Керівник ОСББ, якщо йому необхідно, він звертається на наш район Сихівський і вони разом, спільно коригують тоді температурні показники по будинку. Хочемо, щоб  більше градусів було, хочемо, щоб менше. Тобто ми даємо мешканцям можливість самим визначатися, – повідомив директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Валентин Вольський.

У такий спосіб, додає посадовець, мешканці можуть і економити. Великою перевагою є й той факт, що будинки не залежатимуть один від одного. Тож якщо порив стається на не магістральній трубі, решта будинків отримуватиме гарячу воду та тепло в звичному режимі.

Тут ще повністю автоматичне регулювання. Датчики температури стоять надворі. Тобто від зовнішнього повітря якщо нагрівається на вулиці більше 8 градусів, то ІТП воно само по собі відключатися для того, щоб не витрачати і теплову, і відповідно кошти. Якщо опускається нижче 8 градусів – воно автоматично включається, – додав директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Валентин Вольський.

Вартість однієї такої установки – близько 1 млн гривень. Тоді як загальна вартість проєкту становить 30 млн євро. Із 409-ти ІТП на Сихові уже встановили 380 таких пунктів. Серед них й цей будинок на просп. Червоної Калини. Віктор мешкає тут разом із сім’єю. Каже й справді за минулі місяці можна було побачити ефективність ІТП.

Так, приблизно відсотків 30% економії є. Це з якого часу? Від тоді як встановили ІТП. Цього року економія сягає може і більше, тому що утеплили будинок, – розповів місцевий мешканець Віктор Тизьо.

Міські чиновники стверджують: ефективність такого теплопостачання й справді значно більша, коли утеплений фасад та поміняні вікна.

Максимальний ефект ми отримаємо вкупі з термомодернізацією будинків. І сьогодні в частині термомодернізації місто активно працює, в нас є програма “Теплий дім”, – зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.

Що ж стосується проєкту індивідуальних теплових пунктів на Сихові, їх планують  повністю запустити до початку опалювального сезону.

Загальна вартість 11,2 млн євро, причому 10 млн євро – це виключно грантові кошти, Східноєвропейської екологічної фундації, наших партнерів. 1,2 млн  – це кредит ЄБРР, – додав директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.

Наразі проєкт реалізовують лишень у Сихівському масиві, однак уже зовсім скоро втілюватимуть її й у Шевченківському районі міста, – кажуть чиновники.