Сьогодні у світі відзначили День балету: досвід провідних солістів Львівської опери (відео)

logo


image

У всі роки і століття балет вважають естетичним заняттям для людей будь-якого віку, а особливо для дітей.

Починати займатися балетом діти можуть із 3 років, але ставати на пуанти дозволяють із 9-10. Раніше не рекомендують, бо дитячі кістки та м’язи ще не готові. Керівниця балетної школи розповідає: приблизно за тиждень можна сказати, чи дитина має до цього хист. Разом з тим, балет – це унікальне та корисне заняття для діток. 

Розвиваються не тільки фізичні дані, а й розумові, інтелектуальні, тому що діти і музику чують, і ритміку, і від своїх педагогів набираються теж знань про історію мистецтва, балету, музики. Тому це дуже така комплексна справа, — розповідає Ірина Лампіко, артистка балету Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької, власниця балетної школи-театру. 

Балет тренує тіло, покращує поставу, позитивно впливає на ходу та виробляє красиві жести. На додачу до цього, мати восьмирічної балерини переконана, що балет – це всебічний розвиток. 

Вона повинна не лише займатися в залі, а також і переглядати різні вистави. Тобто ходити в театр, відповідно трошки розширювати свій світогляд, — каже Мар’яна, мати 8-річної балерини. 

Хтось із дітей вирішив піти на заняття під впливом батьків, а хтось – за власним бажанням. 

Та балет — це не тільки про танці і музику, зауважує провідна солістка львівського театру опери та балету Вікторія Ткач. Це постійні виснажливі тренування, натерті ноги від пуантів, недоспані ночі напередодні виступів і навіть звичка харчування.  

Ми мусимо дбати, щоби якось виглядати на сцені. Тому що, по-перше, і партнерам треба якось допомагати по сцені. А по-друге, балерина все ж таки має бути повітряна і прозора. Це естетично, — пояснює Вікторія Ткач, провідна солістка балету Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької. 

Можливість бути кимось іншим, відповідальність та мистецтво – такими словами описують танцюристи справу свого життя. 

Це не є робота. Це є (творчість) просто ти, танець – це ти і ти не можеш від нього якось відокремитися. Просто постійно він в тобі, а ти в танці, — Сергій Качура, провідний соліст балету Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Заслужений артист України. 

Та балет не обмежується лише сценою. Важливою частиною вистави є глядачі, для якого танцівники втілюють це мистецтво. Тому успіх балету зчаста залежить від публіки, зазначає заслужений артист України Сергій Качура. А вона всюди різна. Наприклад, у Німеччині стримана, а в Мексиці дуже емоційна – готова аплодувати після кожного руху. 

У нас львівська публіка є дуже душевна. Оскільки це наше постійне місце роботи, ми знаємо, як публіка реагує, відчуваємо її, — додає Сергій Качура. 

Карантин, як би погано це не звучало, він вплинув на те, що люди прагнули цього мистецтва. І коли локдауни йдуть на спад, то у нас останнім часом аншлаг за аншлагом, — Стефанія Олійник, керівниця літературно-драматургічної частини Львівського театру опери та балету ім. С. Крушельницької. 

І справді все більше людей охоче приходять насолодитися цим мистецтвом. А ті, хто ще не бував на балеті, зізнаються нам: уже складають плани, яку ж виставу і коли відвідають. 

Якщо ж ви ніколи не відвідували балет — зробіть собі приємний подарунок. Артисти театру опери та балету чекають вас з нетерпінням і переконують: ви точно не пошкодуєте.   

Віра Коновал – pravdatutnews.com