У Дрогобицькій громаді розпочали висадку енергетичної верби та тополі

logo


Напередодні Дня довкілля, у Дрогобицькій громаді висадили першу партію саджанців енергетичної верби та тополі. Цікультури використовуватимуть як біопаливо для котелень, що дозволить здешевити вартість виробництва гігакалорії тепла, у порівнянні з природним газом.

Висадку саджанців провели, спільними зусиллями КП «Дрогобичтеплоенерго», ФГ «Тарком» та Департаменту міського господарства. Долучився до доброї ініціативи і очільник громади Тарас Кучма.

Сьогодні висаджують першу партію саджанців, у кількості майже 20 тисяч штук. Верба та тополя ростиме на землях фермерського господарства «Тарком» вмежах села Лішня. Площа посадки становить 1,5 гектара.

Як стверджують на підприємстві – енергетична верба є невибагливим видом деревини, який легко розмножується та не потребує особливого догляду. Відтак для її вирощування підходять земельні ділянки, які є непридатними для посадки сільськогосподарських культур. Термін вирощування культури – 3 роки.

Разом з нею посадили енергетичну тополю, щоб проаналізувати, яка культура є більш придатною для вирощування на біопаливо.

Надалікількість саджанців планують збільшувати, з метою досягнення максимальної енергетичної незалежності в громаді.

Вирощування такого виду деревини принесе низку переваг громаді. Зокрема допоможе привести до ладу земельні площі, які є непридатними до вирощування агрокультур, зменшити надлишкове обводнення земель сільськогосподарського призначення та підвищити насиченість повітря киснем.

А перехід на відновлювальне біопаливо дозволить скоротити споживання природного газу у Дрогобицькійгромаді. Налагодження власного виробництва тріски з енергетичних культур дозволить в подальшому зменшити тариф на теплопостачання для абонентів КП «Дрогобичтеплоенерго» та покращити якість надання послуги споживачам.

Нагадаємо, рішення про вирощування енергетичної верби в громаді було задеклароване підписаним раніше Меморандумом про співпрацю між КП «Дрогобичтеплоенерго» та Фермерським господарством «Тарком».

Читати далі

Wednesday April 24th, 2024

В Червонограді підприємці можуть слідкувати за сплатою податків за допомогою чат-бота

Wednesday April 24th, 2024

У Львові на вулиці Зеленій облаштують велопішохідні переходи

Wednesday April 24th, 2024

Пошкоджені надгробки на кладовищі у Дрогобичі буде відновлено: прикрий інцидент трапився через обірваний трос

WednesdayApril 24th, 2024

Миття і дезінфекція контейнерів: у Львові перевізники побутових відходів прибирають свої майданчики

Wednesday April 24th, 2024

Вулиці Сокаля надалі ремонтуватиме ПП “Рома”

Monday April 22nd, 2024

В Червонограді запрацює мотузковий парк для дітей

Monday April 22nd, 2024

У Червоноградському районі в рамках міжнародних проєктів у Белзі та Сокалі проведутьремонт каналізаційних мереж

Saturday April 20th, 2024

Бельгійське місто Мехелен стало побратимом Львова

Saturday April 20th, 2024

На Львівщині триває весняний огляд доріг

Saturday April 20th, 2024

У Львові збільшують кількість зарядних станцій для електромобілів