Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

logo


Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

На будинку на проспекті Чорновола у Львові символ тоталітарного режиму закрили рекламною конструкцією. Невдовзі Львівська міська рада вирішуватиме питання стосовно демонтажу радянської композиції.

Мозаїку з радянськими символами у Львові ще досі не демонтували

Читайте також

Військовослужбовець Антон Петрівський розповів, які елементи зображені на радянській мозаїці.

1) “Будьонівці”: таку форму носили солдати російсько красної армії і НКВД, які воювали проти армії УНР, холодноярських повстанців, розстрілювали
представників “Розстріляного відродження”, були виконавцями Голодомору 1933 року.

2)Також на мозаїчному панно є солдати красної армії та матрос.

“Спочатку цілувались з солдатами Вермахту, роздерибанили Польщу у 1939 році, а потім забезпечували подальшу окупацію України і репресії. Про 2 млн. зґвалтованих німецьких жінок я вже мовчу”, – зазначив Петрівський.

3)Окрім того, на мозаїці зображені щасливі колгоспники. Військовослужбовець
наголосив, що радянська влада забрала в українців землю, загнала їх в колгоспи, де вони майже безкоштовно вирощували все підряд і не для себе, навчились красти, розівчились доглядати землю, оскільки не було жодної мотивації. “Про стерилізацію жінок, які мали давати гарні показники надОїв корів я також мовчу“, – додав Петрівський.

4)Ще один елемент радянського режиму – це щасливий гуцул, який обіймається з “визволителем”.

“А всі нещасливі гуцули сиділи по
тюрмах НКВД, по сибірах і лежали в холодній землі за те, що зі зброєю в руках намагались виборювати українську незалежність”, – уточнив військовий.

5)Партійні агітатори та пропагандисти з “красним знамєнєм”.

“От такі самі зараз бігають по окупованих українських територіях і розказують місцевому населенню про “свєтлоє будущєє вмєстє с рассієй”, – додав Петрівський.

6)Ну і, звісно, елемент радянського герба доповнює композицію
тоталітарного режиму. Хоча серп і молот затерли, однак елемент радянської символіки присутній.

“І рушник з цим гербом тримають дві колаборантки в українських одностроях (якщо не колаборантки, то очевидно що під дулом автомата)

Так, я змушений це розжовувати, бо є люди, які вбачають в цьому мистецьку цінність і необхідність збереження цієї мозаїки. В мене до таких людей є пропозиція. От давайте попросимо якогось висококласного художника намалювати обличчя якогось відомого
усміхненого педофіла. І повісимо цю картину в дитячих садочках. І скажемо батькам: “ні, не варто знімати цю картину. Так, там педофіл, але ж гляньте як класно він намальований!”. Як думаєте, яка буде реакція батьків?” – підсумував Петрівський.