У Львівському перинатальному центрі назвали цікавих 9 фактів про пуповину

logo


Фото ілюстративне: clutch.net.ua

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі розповіли 10 фактів про пуповину:

Пуповину називають пупковим канатиком через спіральну скрученість.
Пуповина з плацентою є одноразовим органом, необхідним для забезпечення плода поживними речовинами.
Пуповина складається з 2 артерій і 1 вени, огорнутих вартоновими драглями. На початку ембріонального розвитку у пуповині проходить 4 судини. Одна з них, права пупкова вена, закупорюється (облітерується) між 28 та 32-м тижнями. В подальшому функціонують лише 3 судини. Пупкова_вена забезпечує плід киснем і поживними речовинами, отриманими від плаценти. Венозна кров повертається до плаценти через пупкові артерії. Іноді в пуповині визначається лише одна пупкова артерія, тоді говорять про  єдину пупкову артерію. Пуповина з однією судиною зустрічається рідко (приблизно у 1 % випадків).
Завдяки драглистій слизовій тканині- вартоновим драглям пуповина зберігає гнучкість і запобігає механічному пошкодженню судин. Вартонові драглі містять нитки тонкого колагену і велику кількість гідрофільних молекул гіалуронової кислоти.
Об’єм крові, що протікає через пуповину становить приблизно 35мл/хв на 20 тижні і 240мл/хв на 40 тижні вагітності.
Пуповина одним кінцем прикріпляються до черевної стінки плода, а іншим до плаценти. В місці прикріплення після відпадання пупкового залишку утвориться рубець – пупок.
Пупок – придбаний рубець, не зумовлений генетично. Тому за формою пупа розрізняють монозиготних (однояйцевих) близнюків.
Пуповина не має больових рецепторів, тому переріз пуповини для немовлят безболісний. З пуповинної крові можна проводити забір стовбурових клітин.
Після народження дитини акушери центру чекають закінчення пульсації пуповини (приблизно 5-10 хвилин після народження). Потім запрошують перерізати пуповину батька та накладають клему. Згідно з дослідженнями вчених подібна затримка при перерізанні пуповини сприяє підвищенню рівня гемоглобіну плода, швидшому набору ваги та зниженню захворюваності в перші 3-6 місяців життя.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.