У Львові частково повернули пільгові перевезення

logo


Від вівторка, 27 квітня, у Львові відновили пільговий проїзд у громадському транспорті. Щоправда міська рада рекомендує пільговикам користуватись транспортом з 11 до 16 години. Таке рішення опублікували у остаточному документі.

Рішення ухвалила міська комісія ТЕБ і НС, оскільки Львів увійшов до “жовтої”зони. Раніше право на пільговий проїзд анулювали через те, що Львів перебував у “червоній” карантинній зоні.

Пенсіонерка Людмила Олеярник розповідає, зараз громадським транспортом їздить рідко. Але новині про відновлення пільгових перевезень радіє, адже пенсія надто мала, аби оплачувати за проїзд. Щоправда має застереження до часових обмежень – від 11 до 16 години.

У Львові частково повернули пільгові перевезенняСуспільне Львів

У Львові частково повернули пільгові перевезення

“Якщо я їду в поліклініку, то мушу їхати тоді, коли мені призначено, так що я думаю, що це не однозначно”, — каже львів’янка Людмила Олеярник.

У міському управлінні транспорту Суспільному пояснили, що обмеження у часі – це рекомендація, а не заборона. Так хочуть зменшити навантаження на перевезення у пікові години, каже начальник управління Орест Олеськів.

У Львові частково повернули пільгові перевезенняСуспільне Львів

У Львові частково повернули пільгові перевезення

“Це зумовлено тим, що все-таки епідеміологічна ситуація не є ще позитивна, маємо ще багато хворих, лікарні є переповненні і, як кажуть лікарі, перехід в “жовту” зону є ще передчасним. Тому ми рекомендуємо і просимо мешканців, особливо пільгових категорій утриматися від поїздок в час пік для того, щоб не було переповнення транспорту і не наражати себе і інших пасажирів на небезпеку”, — розповів начальник міського управління транспорту Орест Олеськів.

Це підтверджує і юрист Юрій Танасійчук. За його словами, місцева влада не має повноважень скасовувати пільговий проїзд.

У Львові частково повернули пільгові перевезенняСуспільне Львів

У Львові частково повернули пільгові перевезення

Тож юрист радить, що робити у тих випадках, коли у години, не визначені місцевою владою, людині не дозволяють скористатися пільгами у транспорті:

“Я рекомендую людині, коли водій відмовляється в силу різних причин, зокрема і цих рекомендацій, надати пільгове перевезення, просити водія надати документ відповідно до якого цей пільговий проїзд є обмежений, скасований. Ситуація часто породжує конфлікт. Рекомендую у таких випадках пасажирів набирати “102”, шукати патрульну поліцію і разом складати протоколи про адмінпорушення щодо них”, — каже Юрій Танасійчук.

Скільки часу діятиме така рекомендація для пільгових категорій поки не відомо, усе залежатиме від епідемічної ситуації.

Нагадаємо, 22 квітня Уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до мера Львова щодо поновлення прав громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті. Про це вона повідомила на своєму Telegram-каналі. За її словами відміна пільгового проїзду є протиправною дією місцевої влади.

Що відомоУ Львові 30 березня 2021 року посилили карантин. Транспорт перейшов в режим спецперевезень.Це означає, що громадським транспортом зможуть користуватися люди, які їдуть на роботу чи в лікарню. Безкоштовний проїзд всіх пільгових категорій призупинено.Від 25 березня на території Львівської області встановили “червону” зону епіднебезпеки. На території області діють додаткові карантинні обмеження, на територіях загального користування потрібно бути у масці, а планові операції не будуть проводити.6 квітня 2020 року громадський транспорт Львова вперше перевели у режим спецперевезень. Це означає, що право на проїзд мають працівники окремих категорій. Таке рішення прийняла міська комісія ТЕБ і НС після постанови Кабміну від 2 квітня.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону