У Львові демонтовану каплицю в Шевченківському гаю передали Українській Кальварії

logo


Літню каплицю, яка знаходилася на території музеї народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького, передали Українській Кальварії, яка є одним з відпустових місць Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. 

Про це повідомив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко.

“Ось цим офіційно повідомляю львівську громадськість, що рішення робочої групи Львівської міської ради від 13 січня 2021 року щодо демонтажу та вивезення літньої каплиці з Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького коштом і силами ініціатора послушно виконав. Як доказ виконано подаю світлину з місця.Після наради з жертводавцями, які жертвували кошти на побудову літньої каплиці у Свято-Іванівській Лаврі, обговоривши усю ситуацію, що склалася, було вирішено передати її даром Українській Кальварії, яка є одним з відпустових місць Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, що було відновлене на світанку незалежності України Преосвященним Владикою Юліаном Вороновським”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці отець Юстин.

Фото Юстин Бойко

Саме священник зі згаданого відпустового місця першим звернувся з проханням передати літню каплицю місцевій громаді. Таку пропозицію дуже радо підтримав правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Преосвященний Владика Ярослав Приріз та місцева влада.

“Запам’ятайте собі цей день, оскільки вперше за 30 років незалежності України не десь там, але у християнському (?) Львові християнська (?) влада разом з музейниками підписала смертний вирок літній каплиці розміром 7х7 м, проголосивши її незаконним самобудом”, – зазначив отець.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук