У Львові обрали проект облаштування громадського простору пам’яті Небесної Сотні (ФОТО)

logo
65452_u_lvovi_obrali_proekt_oblashtuvannja_grom.jpeg


У вівторок, 21 лютого, у Львові обрали переможців архітектурного конкурсу на облаштування громадського простору пам’яті героїв Небесної Сотні. Найкращий проект розробила львівська команда архітекторів у складі Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак.

Новий громадський простір облаштують на території довкола вулиці Кривоноса (на Губернаторських валах). Проект матиме вигляд мосту та публічного простору, на якому буде встановлене спеціальне накриття. На даху накриття будуть вирізані імена героїв Небесної Сотні, крізь які у дощову погоду стікатиме вода, що, за словами авторів проекту, символізуватиме «вічні сльози» за загиблими, а у сонячну погоду ці літери підсвічуватимуться природнім світлом.

Переможці, а також учасники, які посіли у конкурсі друге та третє місце, отримали грошову винагороду від Львівської міської ради у розмірі 90, 60 та 30 тис. грн відповідно.

Всього для участі в конкурсі зареєструвалось 36 архітекторів з різних міст України. До розгляду журі отримало 25 робіт.

Як розповів ZAXID.NET головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, проект буде втілений не раніше кінця 2018 року.

«Наступна стадія – мусить бути створений робочий проект та кошторис, після цього треба сформувати бюджет, який має затвердити сесія міської ради. Я сподіваюсь, що ми встигнемо з проектом до кінця року, і в кінці року затвердити бюджет. Тоді можна буде провести тендер і завзяти почати. В принципі, проект не є складний, як на мене, виконавець за рік може таке втілити. Це ще залежатиме від того, чи будуть гроші зразу, чи вони виділятимуться частинами. За оптимістичних умов, до кінця 2018 року проект буде втілений. Або до річниці Революції Гідності у 2019-му», – розповів Юліан Чаплінський.

Новина оновлюється…

фото Мирослава Пархомика, ZAXID.NET


А поділитися?