У Львові півтори сотні спортсменів лазили по скелях у приміщенні

logo
63464_u_lvovi_pivtori_sotni_sportsmeniv_lazili_.jpeg


У Львові завершилися міжнародні змагання із болдерингу – виду скелелазіння на коротких складних трасах. Турнір зібрав 15 команд з України та гостей із Польщі та Молдови. А це півтори сотні учасників.

Сито кваліфікації пройшли 14 скелелазів. На останній стадії змагань спортсменам підготували три різні за складністю траси. У них по чотири хвилини на проходження кожної дистанції. Цей час можна ділити на кілька спроб. Учасники мають здолати промаркований маршрут, дістатися фінішної зачіпки на стелі і зафіксуватися там на дві секунди обома руками.

Також можна проходити додаткові зачіпки-бонуси. Їх беруть до уваги, коли кілька спортсменів показали однаковий результат.

У болдерингу не потрібне спеціальне спорядження. Учасник змагань Віталій Возняк розповів: «По-перше, багато чого залежить від людей, які підстраховують внизу. Вони повинні тебе зловити і поставити на ноги. Ну і руки не можна виставляти. Це як будь-де, на будь-якій боротьбі, щоб не було травм. Просто гарно впасти і потім стукнути руками по мату».

Що цікаво, допоки один скелелаз виконує завдання, його суперникам заборонено підглядати. Вони сидять за лаштунками. Учасниця змагань Наталя Ручка зазначила: «Дуже багато залежить від налаштування і психологічної підготовки. По силах приблизно всі рівні. Хоча ми лазимо, тренуємося по різних містах, але на змаганнях важливим є саме психологічний момент. Чи готовий ти перемагати, чи просто собі лазиш».

Наступні такі змагання відбудуться за рік. До речі, цей спорт стає дедалі популярнішим, адже нещодавно його навіть внесли до програми наступних Олімпійських ігор.


А поділитися?