У Львові планують відкрити інтерактивний музей комп’ютерної техніки

logo


Передбачено, що відвідувачі зможуть постійно ознайомлюватися з історією комп’ютерних та відеоігор і комп’ютерною технікою, а також з  розгорнутими стендами, що ілюструють еволюцію елементної бази та принципи роботи ЕОМ, планується окрема зона присвячена робототехніці. У музеї функціонуватиме відокремлена зона з постійно увімкненими ретро-комп’ютерами та історичними ігровими консолями, а раз на тиждень та під час спеціальних тематичних заходів, буде вмикатись більша кількість техніки, до прикладу, усі комп’ютери Apple.

Окрім цього, в музеї облаштують сучасний інтерактивний простір, де можуть проводитися різноманітні заходи, лекції, майстер-класи. Повністю реалізувати задумане сподіваються до кінця року. Діятиме заклад у другому корпусі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка на вулиці Драгоманова, 17. Перед відкриттям музею, у приміщенні площею 300 кв. метрів зроблять ремонт за 2 млн грн. Частину витрат покриє університет, окрім цього проєкт планується подавати на грантові програми та залучати спонсорські кошти.

Після запуску, у музеї також планують створити великі інтерактивні експонати, присвячені здобутку львівських інженерів: перший у колишньому СРСР клон британського комп’ютера Sinclair ZX Spectrum, і популярний у свій час персональний комп’ютер ПК-«Львів» розробки доцента Львівської Політехніки В. Пуйди тощо.

Нагадаємо, у Львові збирають кошти на створення “Музею в темряві”, де гідами будуть люди з вадами зору.

Джерело інформації: сайт ЛНУ ім. І. Франка