У Львові презентували скарби Підгорецького замку. Інтерактивна екскурсія

logo


Приблизно 200 експонатів із трьох музеїв, серед яких – живопис, зброя та меблі – увійшли до інтерактивної виставки, присвяченої Підгорецькому замку.фото: Петра Ткачишина

фото: Петра Ткачишина

Кураторка виставки Оксана Козинкевич розповіла Tvoemisto.tv, що на виставці представлені не всі скарби, адже площа галереї недостатньо велика для цього.

Серед експонатів вона виокремлює твори Симона Чеховича, який 5 років працював в замку на запрошення коронного гетьмана Вацлава Живуйського. Із його робіт кураторка акцентує на копії картини «Самарянин» Якоба Йорданса, оригінал якої колись був в Підгірцях, а зараз експонується в Сан-Паоло в Бразилії. Також тут зібрані копії європейських майстрів, зокрема Рафаеля Санті, Тиціана, Антоніса ван Дейка, а також оригінали робіт Яна Бокхорста.

Огляд експозиції у форматі 360°: для перегляду – рухайте мишкою або вказівником на відео:

Серед цінних предметів на виставці – мандрівне крісло гетьмана Вацлава Живуйського, яке він брав з собою в походи, а також лицарські обладунки тулумбаси (барабани, які воїни брали з собою в бої).

Оксана Козинкевич зазначила, що на виставку вчителі історії будуть приводити дітей в рамках вивчення предмету, а реабілітологи – ветеранів АТО, адже мистецтво – це теж реабілітація та спосіб зрозуміти джерело свого лицарського духу. Кураторка виставки акцентує, що одне із завдань «скарбів замку» – привернути увагу до Підгорецького замку, адже він потребує реставрації. Працівники музею вже написали грант на програму реставрації.

Огляд експозиції у форматі 360°: для перегляду – рухайте мишкою або вказівником на відео:

Триватиме виставка до вересня 2017-го року.

Локація: Львівська національна галерея мистецтв ім. Возницького (вул. Стефаника, 3), відділ «Європейське мистецтво ХІХ – ХХІ ст.»

Вартість: 30 гривень. Для ветеранів АТО, соціально незахищених та студентів коледжу мистецтва імені Івана Франка – вхід вільний.

Графік роботи:

середа – субота: 11.00 – 18.00вівторок та неділя:12.00 – 18.00

Підготував Петро Ткачишин,фото автора,відео: Володимир Барчук