У Львові розпочав роботу гуманітарний штаб

logo


image

Волонтери розподіляють гуманітарну допомогу, яку збирають та постачають мешканці Львівщини та громадські організації. Гуманітарний штаб функціонує у приміщенні комунального закладу Львівської обласної ради «Палац мистецтв» (вул. Коперника, 17).  Роботу штабу координує обласна військова адміністрація.

На ФБ-сторінці новоствореної організації зазначено, що сьогодні є потреба у предметах першої необхідності для тих, хто прибуває у Львівську область. На першому поверсі палацу мистецтв також працює пункт збору гуманітарної допомоги для Збройних Сил України, де формують індивідуальні аптечки. 

Збирають волонтери й необхідні для сил територіальної оборони – бронежилети, шоломи, турнікети, рації, ліхтарики, ноші, розкладні ліжка, перев’язувальні матеріали, кровоспинні засоби, медичне обладнання тощо.

Що саме потрібно доставляти у гуманітарний штаб, можна дізнатися за телефонами 096 000 00 44 та 098 941 62. На зв’язку постійно перебувають працівники обласної ради та волонтери.

Також продовжує роботу волонтерський центр у Театрі Марії Заньковецької, де поможуть біженцям,воїнам та лікарям. Працюють волонтери щодня, з 10.00 до 19.00.

Готується прихисток для біженців у церкві Святого Лазаря (вул. Коперника 27). Про це зазначив у дописі у соціальних мережах керівник хорової школи «Дударик» Дмитро Кацал: «Обладнуємо. Хорова школа «Дударик». «Дударик FOREVER» при ділі. Святий Лазар ніби чекав на це». Склав Дмитро Кацал й список потрібних речей, і це, зокрема, матраци, ковдри, подушки, одноразовий посуд. Детальніше про потрібне можна дізнатися від коменданта – Яреми Кордуби,  0682274324.

Почали готувати їжу для біженців та переселенців зі Сходу і львівські ресторани. Зокрема, World central kitchen та відомий шеф кухар Хосе Андрес у партнерстві з компанією Рестарон планують забезпечити безкоштовною їжею до 1000 осіб на день. «Я вдячний Хосе Андресу за допомогу в такий складний час для України», – зазначає власник кількох закладів харчування у Львові Вадо Арзуманян. Принагідно дякує за допомогу польським колегам.

Тим часом, заступним Львівського міського голови Андрій Москаленко повідомляє про те, що керівники деяких готелів підняли вартість за номери до захмарних і навіть оприлюднює, що це за готелі. «На жаль», – говорить Андрій Москаленко. Й обіцяє моніторити ситуацію.

Також з новин у Львові те, що від сьогодні, 28 лютого, заборонений продаж алкоголю в магазинах та в закладах громадського харчування – з 18:00 до 12:00. Відповідне розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Звертаю особливу увагу підприємців та торгових мереж – в умовах воєнного стану важлива максимальна зібраність та концентрація кожного. Вже підписав відповідне розпорядження. Тому прошу неухильно його дотримуватись. Чому не забороняємо повністю? Є ризик, що у такому випадку запрацює тіньовий ринок, який ми не зможемо контролювати. Безпека – найперший пріоритет. Разом – переможемо», – зазначив мер.

Загалом у Львові наразі ситуація спокійна. Сирени сьогодні не лунали. Черг до банків, банкоматів, продовольчих магазинів та аптек нема.

На полицях маркетів відсутні мийні засоби. Обіцяють довезти. Нема борошна і рису – обіцяють довезти. Мало на полицях цукру і гречки. Небагато й ковбасних виробів і сирів. Майже порожні полиці з печивом.

У магазинах небагато покупців, але майже всі вони виходять з крамниць з доверху набитими  сумками. Власкор «Дня» бачила це на власні очі. Війна.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів