У Львові санкарі змагаються у перегонах на асфальті

logo


У Львові відбувається чемпіонат області з санних перегонів. Учасники змагаються на спортивних снарядах, оснащених роликами. Гасають на асфальтовій доріжці в парку «Погулянка».

На чемпіонаті області змагаються півсотні молодих атлетів. Долають відтинок довжиною 800 м. Мають тренувальну спробу. Та ще дві залікові.

Зараз спортсмени розвивають середню швидкість 50 км/год. Узимку ж можуть досягати утричі вищої.

Санкар Дмитро Семенов розповів: «Повертаємо ми ручками, плечима і ногами. На різких поворотах, якщо потрібно, можемо ногами додавати швидкість. Але цього бажано не робити, бо в нас все-таки зимовий вид спорту. І на льоді нас може закинути вбік, на юз. Тому краще повертати руками і плечима. Тут траса неважка. Хоча це взагалі важко назвати трасою».

Поруч із учасниками тренується претендент на олімпійську перепустку Антон Дукач. Каже: літня підготовка – фундамент виступів на зимових трасах. Він зазначає: «Це допомагає м`язевій пам`яті. Тому що ми маневруємо тілом і завдяки цьому можемо керувати саньми, як це робимо і взимку. Просто зараз зчеплення набагато краще, ніж взимку. Тому що, коли їдеш роликами по асфальту, коефіцієнт тертя зовсім інший, ніж льодом об метал».

Спортсмени виборюють путівки на національні старти, які відбудуться у Кременці. Санкарка Надія Антонюк зазначила: «Я дуже часто виграю. У своїй віковій групі є найсильнішою, і мені немає рівних. Стараюся бути кращою також і за старших, більше тренуватися».