У Львові стан здоров’я дерев визначають на томографі (ФОТО, ВІДЕО)

logo


Управління екології та природних ресурсів ЛМР придбало імпульсний томограф “Арботом” для виявлення аварійності дерев. Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Скрін з відео

Придбаний апарат показує структуру дерева всередині, і може показати ймовірність, в яку сторону дерево може впасти, якщо воно аварійне. Або ж навпаки, покаже, що дерево здорове і міцне. Тобто за допомогою томографа “Арботом” також можна визначити чи є порожнина всередині дерева і наскільки вона велика. А, маючи таку інформацію, можна приймати відповідні рішення щодо доцільності зрізки дерева.

Скрін з відео

“Нам давно був потрібний цей пристрій. Будемо його використовувати тоді, коли є сумнів про стан дерева. Адже у нас часто виникають суперечки, чи то з балансоутримувачами, чи то з мешканцями, щодо стану дерев. Одні стверджують, що вони “відчувають”, що дерево аварійне, інші, що вони вважають, що здорове. А це розмова ні про що. Натомість провівши обстеження томографом “Арботом” будемо мати об’єктивні дані про стан дерева, і зможемо обґрунтовано приймати рішення про те, як діяти далі”, – розповіла Олександра Сладкова, керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.

За її словами, на придбання імпульсного томографу “Арботом” було витрачено 300 тис. грн.

На сьогодні Львів – друге місто в Україні, яке придбало імпульсний томограф “Арботом” для обстеження стану дерев. Нещодавно його закупили також у Києві.

Нагадаємо, що в Одесі висадили живоплоти-огорожі, які очищують повітря краще, ніж дерева.