У Львові студенти-медики навчатимуться проводити операції у режимі віртуальної реальності

logo


МІСТО

Розробку створюють студенти IT-спеціальності

Фото ілюстративне: hromadske.ua

У Львові п’ятеро студентів, які навчаються на програмі «Інтернет речей» при Львівській політехніці, розробляють навчальну програму у віртуальній реальності для студентів-медиків.

Це буде місце, як Skype чи Microsoft Teems, де студенти переглядатимуть відео з операцій у форматі 360°. Викладач в онлайн режимі зможе коментувати оперативне втручання, звертати увагу на важливі моменти. Це не буде статичне відео. Студенти відчуватимуть, що перебувають десь разом в операційній, – розповів у коментарі Galnet ментор студентського проєкту, викладач на програмі «Інтернет речей», працівник компанії Soft Serve Ярослав Клочник.

Щоб користуватися цією розробкою, каже викладач, можна використовувати мобільний телефон і дешеві VR-пристрої.

Над цим проєктом працюють п’ятеро студентів вже впродовж півтора року. Перших пів року ініціатори програми здобували навчальну базу. Ще шість місяців створювали мінімальний прототип, а зараз спілкуються з лікарями, щоб удосконалити систему. Через пів року, каже Ярослав Клочник, команда вийде на прототип.

Ідея VR-проєкту для навчального процесу медиків виникла у студентів програми «Інтернет речей». Спершу вони планували VR-проєкт, пов’язаний із пластичною хірургією. Однак, зараз вони розмовляють із лікарями і роздумують над тим, щоб не обмежуватись лише пластичною хірургією. Це актуально в часи пандемії коронавірусу, коли студенти-медики навчаються онлайн і не мають змоги бачити операції наживо.  

Розробники цього VR-проєкту вже домовилися про співпрацю з лікарем 8-ї міської клінічної лікарні Назарем Калиновичем. Вони зніматимуть простіші операції, які проводить лікар, за допомогою 3D-камери чи камери 360°. Також команда планує співпрацю з іншими медустановами.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.