У Львові від можливих вибухів рятують старовинні вітражі на церквах

logo


Якщо Львів зазнає ракетних обстрілів та повітряних атак, то можуть постраждати і вітражі на старовинних церквах.

Про це повідомляє львівська реставраторка Марія Шумська-Барвінок.

За її словами, для вітражів дуже небезпечним є не лише пряме попадання, а ще й ударна хвиля, яка потоком повітря їх виносить всередину. Тому у Львові закривають вікна з вітражами у церквах.

Найкращий варіант убезпечення  – закрити вітраж екраном, якоюсь ширмою з зовнішньої сторони.

«Якщо у вас в храмах, будинках, під’їздах є можливість добратися зовні, швидко поставити риштування, або викликати кран з платформою, такою як мають енергетики коли ремонтують якісь вишки, то це найпростіший спосіб добратися», – каже вона.

За словами реставраторки, 80% вітражу при ударній хвилі нищиться не від того, що їх вибили з вікна, а від того, що він впав на підлогу та розбився на друзочки.

«Якщо вже немає можливості закрити вітраж ширмою чи екраном, то можна взяти прозорий скотч і, витерши сухою ганчіркою вітраж від пилюки, по діагоналі, вертикалі, горизонталі позаклеювати, щоб воно трималося купи. Не сподівайтеся, що скотч втримає вітраж. Вітраж пошкодиться, але скотч не дасть можливості йому випасти. Тоді буде дуже довга робота для реставраторів, але це принаймні може буде ще щось позбирати. Якщо цього не зробити, то збирати вже не буде що», – зазначила Марія Шумська-Барвінок.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», за тиждень активних бойових дій ЗСУ знищило стільки ворожої техніки, що можна було б озброїти кілька армій світу.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!