У поліції підтвердили затримання вантажівки із кислими гудронами з Грибовицького сміттєзвалища

logo
182334_u_policiji_pidtverdili_zatrimannja_vantaz.jpeg


У ніч на 15 квітня депутат Жовківської райради Ігор Муравський та місцеві мешканці виявили незаконну спробу вивезти кислі гудрони, відібрані із озера №2 на Грибовицькому сміттєзалищі та викликали правоохоронців.

«У суботу, 14 квітня, місцеві почали масово скаржитися на задуху і погане самопочуття, і ввечері вирішили перевірити, що відбувається на гудронових озерах. Там виявили три вантажівки. Дві були порожні, ми сфотографували їх номерні знаки – з Дніпропетровської і Донецької областей. Третій автомобіль – 30-тонна автоцистерна була майже повністю заповнена, і від неї йшов різкий запах аміаку. Я викликав на місце події поліцію», – повідомив Ігор Муравський у коментарі ZAXID.NET. За його словами, аміак до гудронів додають для того, щоб утворився соляний розчин, який не призводитиме до корозії цистерни і дозволить їх транспортувати.

Правоохоронці не виявили у водія вантажівки жодних дозвільних документів на вивезення гудронів. Відтак автомобіль відправили на арештмайданчик у Жовкву. Слідчі звернулися до суду із клопотанням про накладення на неї арешту, повідомила ZAXID.NET речниця Головного управління Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.

Також вона повідомила, що розслідування за фактами незаконного відбору гудронів на Грибовицькому сміттєзвалищі об’єднанні в одне кримінальне провадження, і воно триває.

Ігор Муравський вважає, що незаконний відбір кислих гудронів, які відносяться до другого класу небезпеки, без дозвільних документів продовжує здійснює авдіївське підприємство ТОВ «Дослідне виробництво».

«Там завжди є їхній бригадир Палєв, який раніше показував документи, що він із ТОВ «Дослідне виробництво». Але якщо п’ять місяців тому вони відбирали гудрони вдень, то тепер працюють лише в ночі і в святкові дні», – зазначив Ігор Муравський.

Попередня спроба здійснити перевірку цього підприємства в Авдіївці виявилася невдалою. Представники Держекоінспекції у Львівській області мали дозвіл на перевірку у межах розслідування кримінального провадження, однак вона не відбулася, оскільки керівник надіслав довідку про те, що перебуває на лікуванні у стаціонарі через запалення легень.

«В Україні діє мораторій на позапланові перевірки. Ми можемо здійснити перевірку у межах розслідування, для цього необхідно, щоб слідчий отримав відповідний дозвіл у суді. Коли такий дозвіл буде, ми звернемося до Держекоінспекції у Донецькій області, щоб така перевірка відбулася, і за її результатами можна буде визначити, чи можна притягнути керівника до адміністративної чи кримінальної відповідалньості», – повідомив ZAXID.NET начальник Державної екоінспекції у Львівській області Микола Маланич.

За даними аналітичної YouControl, ТОВ «Дослідне виробництво» було створене 1992 року, займається виробництвом коксу та косопродукців. У його статуному капіталі – 375 грн. Кінцевими власниками компанії є Ігор Аровін з Донецька та Анатолій Здоровець з Авдіївки. Анатолій Здоровець є засновником або директором ще 12 компаній.

Нагадаємо, що місцеві мешканці у листопаді 2017 року виявили невідомих осіб, що викачували з озера кислі гудрони. Згодом депутати Львівської облради звернулися у Генпрокуратура, МВС та Мінприроди з вимогою розслідувати факт незаконного викачування гудронів. У січні 2018 року місцеві мешканці спільно з поліцією припинили ще одну спробу викачати гудрони.

Зазначимо, гудрони є шкідливими відходами, які небезпечні для здоров’я людей та довкілля, оскільки містять багато сірчаної кислоти. Втім, при спалюванні ці речовини дають високу тепловіддачу, тому їх використовують як пальне.


А поділитися?Вам має сподобатись...