У Вінниці та Львові працювали call-центри, які допомогли видурити в європейців понад сто мільйонів гривень

logo


Фігуранти використовували понад 100 фішингових вебсайтів для отримання даних банківських карток іноземних громадян. Отримавши доступ до рахунків, зловмисники привласнювали гроші. Від протиправних дій постраждали більше тисячі осіб. Учасників міжнародного злочинного угруповання викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції та у співпраці з правоохоронцями Чеської Республіки.

Про цеповідомляє Департамент кіберполіції.

Частина фігурантів, які проживають на території України, створили понад 100 фішингових сайтів, орієнтованих на європейських користувачів. На вебресурсах пропонували різні товари за цінами нижче ринкових. Дані банківських карт, які клієнтивказували на фішингових ресурсах для оплати замовлень, автоматично ставали відомі зловмисникам. Надалі вони привласнювали гроші з їхніх рахунків.

Для шахрайської схеми фігуранти також утворили два call-центри, у Вінниці та у Львові й залучили до роботи операторів. Їхня роль полягала у переконанні клієнтів здійснити покупки.

Наразі встановлено понад 1000 потерпілих, серед яких – громадяни Чехії, Польщі, Франції, Іспанії, Португалії та інших країн Європи.Загальна сума збитків становить понад 160 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели понад 30 обшуків у оселях фігурантів, у їхніх автомобілях та за місцями розташування call-центрів. За результатами вилучено мобільні телефони, SIM-картки та комп’ютерну техніку, які використовувалися у протиправній діяльності. У проведенні слідчих дій також брали участь працівники Головного відділу контррозвідувального захисту інтересів держави в інформаційній сфері СБУ в Харківськійобласті. 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Двом організаторам оголошено про підозру та обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Також на території Євросоюзу затримано ще 10учасників злочинної групи.

Після проведення необхідних експертиз буде надана правова кваліфікація діям інших учасників угруповання.

Тривають слідчі дії.

Процесуальне керівництво Офісу Генерального прокурора.

 У Вінниці та Львові працювали call-центри, які допомогли видурити в європейців понад стомільйонів гривень

Вінниця.info, фото департаменту кіберполіції