Уряд вітає залучення діаспори до процесів євроінтеграції

logo


28.08.2017, 18:02

евроинтеграцияУряд вітає залучення української діаспори до процесів євроатлантичної інтеграції країни. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на урочистому відкритті Міжнародної науково-практичної конференції “Світовий Конгрес Українців у 50 років і далі: європейський контекст” у Львові. Конференція присвячена 50-річчю СКУ.

“Це може бути інформування громадськості держав-членів НАТО про Україну, протидія дезінформації, спрямованій на дискредитацію НАТО та відносин України з НАТО, підвищення рівня розуміння у державах-членах НАТО ролі та значення України як надійного партнера у сфері підтримання безпеки євроатлантичного простору. Наголошую, Україна уже сьогодні є надавачем безпеки. Несіть це у свої країни”, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона подякувала представникам діаспори за залучення до процесів підвищення обороноздатності України для протидії агресії Російської Федерації і висловила сподівання на продовження цієї роботи.

Окрім цього, вважає віце-прем`єр-міністр, важливими є зусилля світового українства в обміні досвідом та участь у заходах з реформування сектору безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу України за стандартами НАТО, участь у розвитку парламентського виміру співробітництва України з державами-членами Альянсу, а також заходи з психологічної реабілітації учасників АТО.

Говорячи про роль і сприйняття України у світі, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Захід поступово відмовляється від традиційного сприйняття України як “мосту” між Заходом та Сходом. “Концепція “мосту” була приречена на провал від самого початку. Адже «міст» – це найбільш невдячна, небезпечна та безперспективна роль, яку можна тільки уявити собі. Вона гальмує розвиток і не дає визначитися зі шляхом. “Країна-міст” – це гібридна країна. Ми жили в ній понад 20 років, поєднуючи прагнення до європейських цінностей із бюрократичною практикою радянського зразка та олігархічною моделлю економіки. Влада України одночасно намагалася рухатися у двох напрямах, тупцюючи на місці і втрачаючи цінний час”, – сказала вона.

Останні політичні сигнали західних політиків і присутність на параді до Дня Незалежності військових країн-членів НАТО та керівників їхніх оборонних відомств свідчать про певний новий етап у стратегії Заходу щодо України.

“Зміцнюється коло країн, які свідомо об’єднують зусилля для протидії та стримування російської агресії в Україні та потенційних загроз РФ для Європи і світу”, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Евросоюз

Ця публікація була підготовлена в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ІА “Status Quo” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Правительство приветствует привлечение украинской диаспоры в процессы евроатлантической интеграции страны. Об этом заявила вице-премьер-министр по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины Иванна Климпуш-Цинцадзе, выступая на торжественном открытии Международной научно-практической конференции “Мировой Конгресс Украинцев в 50 лет и далее: европейский контекст” во Львове. Конференция посвящена 50-летию МКУ.

“Это может быть информирование общественности государств-членов НАТО об Украине, противодействие дезинформации, направленной на дискредитацию НАТО и отношений Украины с НАТО, повышение уровня понимания в государствах-членах НАТО роли и значения Украины как надежного партнера в сфере обеспечения безопасности евроатлантического пространства.”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Кроме этого, считает вице-премьер-министр, важны усилия мирового украинства в обмене опытом и участие в мероприятиях по реформированию сектора безопасности и обороны и оборонно-промышленного комплекса Украины по стандартам НАТО, участие в развитии парламентского измерения сотрудничества Украины с государствами членами Альянса, а также мероприятия по психологической реабилитации участников АТО.

Говоря о роли и восприятии Украины в мире, Иванна Климпуш-Цинцадзе отметила, что Запад постепенно отказывается от традиционного восприятия Украины как “моста” между Западом и Востоком. “Концепция “моста” была обречена на провал с самого начала. Ведь “мост” – это самая неблагодарная, опасная и бесперспективное роль, которую можно только представить себе. Она тормозит развитие и не дает определиться с путем. “Страна-мост” – это гибридная страна. Мы жили в ней более 20 лет, сочетая стремление к европейским ценностям с бюрократической практикой советского образца и олигархической моделью экономики. Власти Украины одновременно пыталась двигаться в двух направлениях, топчась на месте и теряя драгоценное время”, – сказала она.

Последние политические сигналы западных политиков и присутствие на параде ко Дню Независимости военных стран НАТО и руководителей их оборонных ведомств свидетельствуют об определенном новом этапе в стратегии Запада в отношении Украины.