Уродженець Бродів представить Україну на європейському кулінарному конкурсі

logo


ЛЮДИ

У кулінарному відборі брали участь 50 команд

Фото: фейсбук-сторінка Максима Прихідько

В Україні вперше за 30 років незалежності відбувся кулінарний конкурс Bocuse d’Or Ukraine. На ньому переміг львівський шеф-кухар Максим Прихідько, родом із Бродів.

Фото: фейсбук-сторінка Всеволода Поліщука

У березні 2022 року кулінар представить Україну на європейському конкурсі, який відбудеться у Будапешті. У січні 2023-го року у Франції оберуть кулінара світу.

У кулінарному відборі в Україні брали участь 50 команд, але тільки вісім із них пройшли до фіналу. За умовами конкурсу, учасники мали два основні продукти – рибу судак і тонкий край яловичини. До кожного з них кухарі готували по три гарніри за складними техніками. 

Ми мали 5 годин 35 хвилин на приготування 12 порцій страв. І це все в реальному часі, з-під ножа. Робили ми це з помічником удвох. Зі собою не можна було мати заготовок. Ми лише могли почистити рибу від луски та нутрощів і коренеплоди, – пояснив у коментарі Galnet Максим Прихідько.

У процесі львівський шеф-кухар не тільки застосував складні техніки, але й додав особливі продукти та навіть приготував традиційну страву Закарпаття.

Перший гарнір до м’яса – це наша традиційна закарпатська мамалига. Але ми використали інший метод у приготуванні. Удалося навіть передати тематику лісу: ми зробили чипс у вигляді лісової гілочки. В іншому гарнірі до м’яса – використали мак. Були судді з різних країн, і ми хотіли, щоб вони спробували мак, оскільки його не всюди використовують. А один із гарнірів до риби вийшов «космічним». Ми з’єднали цвітну капусту і броколі, склеїли їх за допомогою м’ясного клею. Окрім того, ми зробили паніровку з двох видів льону, насіння соняшника, сушених чорнобривців і попкорну з амаранта. Також ще був сирний соус, – коротко розповідає про страви Максим Прихідько.

Оцінювали страви 10 суддів з-за кордону, зокрема переможець Bocuse d’Or-2021 Даві Тіссот із Франції.

Максим Прихідько зауважив, що у перемозі велику роль відіграла підготовка.

На конкурсі такого рівня не може просто пощастити. Насправді все залежить від того, наскільки добре ми готуємося і наскільки довго ми це робимо, – додав львівський шеф-кухар.

Загалом підготовка кулінара тривала три місяці. Оскільки на конкурсі був обмежений час, то Максим із помічником Василем Фисюком упродовж місяця працювали над тим, щоб приготувати страви за 5,5 годин.

Кожна хвилина запізнення – це мінус один бал від кожного члена журі. За запізнення подачі на 7 хвилин із конкурсу дискваліфіковували. Ми мали чітко за регламентом подавати страви: через 5 годин рибну страву, а ще через 35 хвилин – м’ясну. – Пояснює бродівчанин. 

І додає: 

У нас було три етапи в підготовці: придумати страву, розробити її за кожним елементом, відпрацювати на час та на використання технік. Я згадую перше тренування, коли ми готували безперервно 7,5 годин.

Після перемоги в українському відборі підготовка Максима та його помічника не завершується, а лише посилюється.

Ми будемо ще наполегливіше готуватися, тому що представлятимемо Україну на європейському відборі. Хочемо максимально розказати у своїх стравах про нашу країну та культуру, про наш продукт. Ми не поступаємося іншим країнам. Я вірю в те, що ми готові показувати себе як державу, як гастрономічну столицю в світі, – поділився планами Максим Прихідько.

За 30 років існування конкурсу Україна взяла участь уперше.

Мені важко сказати, чому цей конкурс не проводили раніше. Можливо не було такої людини, яка взяла би на себе відповідальність в організації, підписанні угод із Bocuse d’Or. Ми всі дуже чекали цього, хоч і думали, що відбудеться це набагато пізніше. – Пояснює львівський шеф-кухар. 

Максим Прихідько займається кулінарією близько 10 років, відколи приїхав із Бродів у Львів на навчання. Освіту чоловік здобув у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Я ще змалечку зрозумів, що кулінарія – це моє. Я любив готувати, допомагав мамі. Перекладати пляцки – це була моя улюблена робота. Зараз я не бачу себе в іншій професії, – підсумовує Максим Прихідько. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.